У Новгородці школярів англійської навчає американка

Американка Рейчел Глассер понад півроку вчителює у Новгородківській школі №1. Дівчина є волонтером Корпусу миру.

Рейчел приїхала зі штату Джорджія. В Україні – вісім місяців. У Новгородці разом із трьома тутешніми вчителями іноземної проводить заняття в початковій і середній школах, а в позаурочний час залюбки спілкується з усіма охочими.

Уроки англійської у Рейчел відрізняються від звичних, говорять діти. Крім основної програми, волонтерка розповідає цікавинки про Америку, показує фото та пояснює особливості тамтешнього законодавства.

– Мені дійсно подобаються уроки, які проводить волонтер. Це дуже цікаво, вона навчає нас не боятися розмовляти англійською. Це інтернаціональна мова, у будь-якому куточку світу нею спілкуються і це дає великий поштовх для майбутньої професії. Я хочу пов’язати своє майбутнє саме з англійською, – говорить восьмикласник Максим Мелешко.

Про волонтера у навчальному закладі мріяли давно, зізнається директор Наталія Кушнір. Розповідає, часто зверталися до представників Корпусу миру у Кропивницькому. І нарешті до Новгородки приїхала міс Рейчел – так до себе просить звертатися американка. По приїзді спочатку жила в родині, а далі переїхала в окреме помешкання. Працюватиме в Україні загалом два роки.

– Окрім уроків, міс Рейчел проводить позакласну роботу. І це дуже добре, що працює не лише з дітьми, а й з громадою селища. На її клуб англійської ходять люди досить поважного віку, які подорожують, які хочуть поліпшувати свої знання. І ви знаєте, вона стала своєю. Ми дуже раді. Нам пощастило, – радіє директор навчального закладу Наталія Кушнір.

Велику роль у вивченні мов відіграє не лише шкільна програма, а й літні табори, де можна навчатися без дзвінків, оцінок і домашнього завдання. Ще три роки тому Кіровоградщина була на двадцять другому місці за результатами зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов. Сьогодні – вже на дев’ятому.

– Англійська дуже потрібна в нинішніх умовах і відкриває більше можливостей під час пошуку роботи, мандрівок, отриманні вищої зарплатні. Я сподіваюся, ці учні будуть більш мотивовані вчити англійську і з моєю допомогою як носія мови, відчують, що в результаті матимуть більше, – говорить Рейчел Глассер.

У Новгородківській школі №1 майже півтисячі учнів. Крім англійської, діти вивчають ще й німецьку, розповідає Кіровоградська правда.