У Кропивницькому презентували проєкт Сергія Бурбела «Qirim» (ФОТО)

В обласному художньому музеї відбулося відкриття виставки робіт художнього проєкту Сергія Бурбела «Qirim», присвячена подіям з історії Кримського півострова.

Про це Новинам Кіровоградщини повідомили організатори заходу.

Дану серію живописних творів художник розпочав у 2013 році, ще за рік до анексії, немов підсвідомо передчуваючи лихе. Вони сповнені туги та стали своєрідною одою землі, якою полюбляв подорожувати митець.                                                            

Близько 30 робіт представлених в експозиції, присвячені мальовничим куточкам Криму – його пейзажам, горам, фортецям, давнім храмам та печерам. Вони розкривають самобутність Кримського півострова з його багатою історією, яка сягає в глибину століть та нерозривно пов'язана з Україною. Пейзажі Сергія Бурбела — це філософські роздуми виражені мистецтвом. Кримська ніч на полотнах грає палітрою тисячі напівтонів. Це зовсім не звичний сонячний чи лазуровий Крим, але це 50 й більше його відтінків.

Загальна стилістика робіт – переформатування пейзажу як жанру взагалі. Це зовсім не типовий естетичний пейзаж виконаний на пленері. Свої роботи автор писав у майстерні без ескізів та фото. Художник занурює зображувані об’єкти в умови ночі, відмовляється від повної достовірності в описі локації – часто прибирає існуючі в реальнім часі речі, котрі могли б хоч якось вказувати на пору року чи бодай натякати на період створення картини.

Щодо художніх технік, то автор не боїться експериментувати, поєднувати, створюючи незвичні комбінації. Тут використано лесування, розмивки, щільний мазок, пастозний мазок, сухий пензель та ін.