У Долинському та Устинівському районах ліквідовують наслідки негоди

У селі Новоолександрівка Долинського району під час негоди 2 червня пошкоджень зазнала гідротехнічна споруда.

Про це повідомляється на сайті Кіровоградської ОДА.

Вчора відбувся робочий виїзд спеціальної комісії до села Новоолександрівка під керівництвом заступника голови районної державної адміністрації Олександра Ворони та за участі начальника Долинського районного відділу управління ДСНС України в області Олександра Рядна і завідувача сектору з питань цивільного захисту та охорони праці райдержадміністрації Дмитра Поповича.

Посадовці на місці події зустрілися із виконавцем робіт щодо ліквідації наслідків стихії – керівником фермерського господарства «ХТЗ» Миколою Фурсовичем. Він повідомив, що техніка ФГ завезла понад 120 тонн глини та чорнозему. Нині загрози повної руйнації гідротехнічної споруди немає, продовжуються роботи, щодо її відновлення.

Роботи з ліквідації наслідків стихії проводяться за кошти місцевих фермерських господарств.

Комісія рекомендувала регулярно проводити обстеження та розчищення відвідних труб гідроспоруди з метою запобігання в майбутньому виникнення подібних ситуацій.

Голова Устинівської районної державної адміністрації Ольга Анісімова-Шило побувала на місці руйнації внаслідок стихії греблі та відрізку автошляху сполученням смт Устинівки з селом Мальчевське і з'ясувала масштаб відновлювальних робіт.

Питання щодо ремонту зазначеного відрізку дороги, облаштування тимчасового об’їзного автошляху обговорили на нараді.

Посадовим особам доручили визначити ступінь загрози проривів на інших гідроспорудах району та провести роботу з упередження пов’язаних з цим можливих надзвичайних ситуацій.

Нагадаємо, 1-2 червня пройшов потужний циклон з інтенсивними опадами та шквальним вітром. У результаті пошкоджені посіви. Також понівечена та знищена городина місцевих жителів. У окремих домогосподарствах нанесено шкоду худобі. У Долинському, Бобринецькому та Устинівському районах потужні зливи зруйнували декілька гребель, що призвело до пошкодження доріг.