На Кіровоградщині службовців сектору пробації покарали за формалізм у роботі

Новоархангельський відділ Новоукраїнської місцевої прокуратури за результатами вивчення стану виконання вимог законодавства у сфері превентивної та профілактичної роботи з підлітками, які вступили в конфлікт із законом, встановлено порушення при підготовці досудових доповідей.

Про це Новинам Кіровоградщини повідомили у прес-службі прокуратури області.

Зокрема, зі змісту досудових доповідей вбачається, що до їх складали без залучення представників служби у справах дітей. У доповідях відсутні відомості про опитування вчителів, однолітків, друзів. Коло друзів не вивчали, що вказує на неможливість надання обґрунтованих та достовірних даних працівниками пробації при оцінці ризику вчинення повторного кримінального правопорушення неповнолітнім.

Крім того, сама досудова доповідь не підписана обвинуваченим та його законним представником.

За результатами розгляду вказівки Новоукраїнської місцевої прокуратури відповідальну посадову особу територіального органу пробації, притягнули до дисциплінарної відповідальності за формальний підхід до роботи з підлітками, які конфліктують із законом.

В свою чергу керівнику територіального підрозділу – зменшили розмір премії.

З метою не допущення таких прорахунків в подальшій роботі із усіма працівниками сектору пробації провели додаткові навчання вимог законодавства щодо складання досудової доповіді відносно неповнолітніх осіб.