Капітальний ремонт ургентної операційної в обласній лікарні на завершальній стадії (ФОТО)

Цього року за кошти обласного бюджету проводиться капітальний ремонт та оснащення ургентної операційної обласної лікарні.

Про це повідомляється на сайті Кіровоградської ОДА.

З ходом ремонтних робіт, які вже на завершальному етапі, сьогодні ознайомився голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко під час робочої поїздки до закладу.

Ургентний операційний блок обласної лікарні – це дві операційні зали, які працюють щодня цілодобово і забезпечують надання екстреної хірургічної допомоги хворим всіх 15 відділень хірургічного профілю, а також допоміжні кімнати. Щороку в ургентній лікарі виконують до 900 екстрених хірургічних втручань.

За понад 30 років роботи, капітальний ремонт приміщень операційних не проводився. Тут була відсутня відповідна система вентиляції, опалення працювало неефективно, обладнання ургентної було застарілим і в недостатній кількості.

Ремонт операційного блоку розпочався в березні цього року генеральним підрядником ТОВ «Монтажні системи». Загальна вартість проекту склала більше 18,3 мільйона гривень з обласного бюджету. За кілька місяців будівельники виконали 90% ремонтних робіт – замінено вікна, двері, внутрішні та зовнішні інженерні мережі, влаштовано покрівлю будівлі, оновлено фасад. Змонтовано надпотужну систему вентиляції повітря зі спеціальною бактеріальною очисткою та клімат-контролем, а також влаштовано високоякісну надміцну наливну підлогу за новітніми технологіями.

Будівельні роботи підрядники планують завершити до кінця місяця і розпочати монтаж медичного обладнання, загальна вартість якого складає близько 12 мільйонів гривень. Половину запланованого обладнання вже придбано, решту очікують отримати від постачальників з-за кордону до середини липня. Проблем із фінансуванням немає, тому орієнтовно на початку серпня цього року оновлена і оснащена ургентна операційна прийме перших пацієнтів.

«Обласна лікарня для нас – це пріоритет. Надважливо, щоб тут була сучасна операційна. Понад 18 мільйонів гривень ми передбачили в обласному бюджеті цього року на виконання робіт, – зазначив Сергій Кузьменко. – Ремонт закінчується, тож очікуємо на завершення поставок обладнання. Переконаний в тому, що вже на початку серпня ця операційна увійде в єдину систему обласної лікарні для швидкого і якісного надання медичних послуг».

Принагідно голова облдержадміністрації повідомив, що понад 40 мільйонів гривень область отримала цього року з держбюджету на продовження реалізації програми «Сільська медицина». На ці кошти буде збудовано ще 4 нові лікарські амбулаторії, придбано автомобілі для сільських лікарів та впровадження системи телемедицини. Також цього року буде завершено роботи щодо створення єдиного диспетчерського центру надання екстреної допомоги.