Володимир Таборанський розказав про особливості цьогорічного проведення ЗНО

Питання розглядалося на апаратній нараді під керівництвом голови обласної державної адміністрації Сергія Кузьменка. Участь у нараді взяли керівники структурних підрозділів ОДА, територіальних органів міністерств та відомств України в області, голови РДА у режимі онлайн.

Про це повідомляється на сайті Кіровоградської ОДА.

Начальник управління освіти, науки, молоді та спорту ОДА повідомив, що кожен зареєстрований учасник ЗНО має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів.

Для випускників закладів загальної середньої освіти 2019 року результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох предметів будуть зараховані як оцінки за державну підсумкову атестацію за шкалою 1–12 балів.

Першим обов’язковим предметом ДПА є українська мова і література (частина з української мови). Другим – за вибором випускника: математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття). Третій предмет випускники обирають самостійно із запропонованого вище переліку.

Володимир Таборанський наголосив, що цього року державну підсумкову атестацію з української мови і літератури, математики або історії України у формі зовнішнього незалежного оцінювання проходитимуть учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, а також випускники минулих років, які у цьому році здобудуть повну загальну середню освіту.

Нинішнього року випускники закладів загальної середньої освіти, які бажають, щоб результат ЗНО з іноземної мови їм було зараховано як оцінку за ДПА, і вивчають цю мову на стандартному або академічному рівні, отримають оцінку за атестацію за результатами виконання завдань академічного рівня. Випускники, які вивчають іноземну мову на профільному рівні, отримають оцінку за атестацію за результатами виконання завдань академічного й профільного рівнів.

Міжнародний сертифікат не зараховується як результат ЗНО. Його можна зарахувати лише як результат ДПА.

Начальник управління освіти, науки, молоді та спорту ОДА відзначив, що будуть прийматися сертифікати ЗНО як поточного, так і 2017 та 2018 років. Однак результати ЗНО з іноземних мов — лише 2018 та 2019 років, оскільки це тестування — оновлене.

У 2019 році особи з порушеннями зору матимуть можливість пройти ЗНО з української мови і літератури, математики, історії України та біології (сертифікаційні роботи будуть надруковані рельєфно-крапковим шрифтом Брайля).

Крім цього, пройде апробація технології проведення ЗНО для осіб із глибокими порушеннями зору, яка передбачає використання комп’ютерної техніки та спеціальних програмних засобів для сліпих і слабозорих людей. Апробація відбудеться під час додаткової сесії ЗНО з української мови і літератури, математики, історії України та біології.

Розпочнеться ЗНО 21 травня складанням математики, українська мова і література – 23 травня, іспанська, німецька, французька мови – 27 травня, англійська мова — 28 травня, фізика – 30 травня, історія України – 4 червня, біологія – 6 червня, географія – 11 червня, Хімія – 13 червня.

Всього в області зареєстровано 7913 учасників ЗНО. У розрізі предметів: українська мова і література – 7913, історія України – 5129, математика – 3850, фізика – 441, хімія — 338, біологія – 2234, географія – 1623, англійська мова – 1859, німецька мова – 20, французька мова – 2, іспанська мова – 3.

По Кіровоградській області зареєстровано 5 осіб, які потребують особливі умови проходження ЗНО. Відповідно до кількості зареєстрованих сформована мережа пунктів ЗНО.
Результати ЗНО з математики, української мови і літератури та фізики буде оголошено до 14 червня, з іноземних мов та біології – до 20 червня, з історії України, географії, хімії – до 25 червня.