У Кропивницькому троє вихованців дитсадка «Супутник» потрапили до лікарні

З попередніми діагнозами гострий гастроентероколіт (двоє дітей) та ротавірусна інфекція (одна дитина) потрапили на лікування до інфекційного відділення лікарні вихованці однієї з груп ДНЗ №62.

Про це повідомляється на сайті ГУ Держпродспоживспілки в області.

У двох постраждалих виділили ротавірус. До того ж за медичною допомогою зверталося ще троє дітей з цієї групи.
Для встановлення причин і умов виникнення випадків захворювання Держпродспоживслужба області зробила санітарно-епідеміологічне обстеження дошкільного навчального закладу та позаплановий захід у формі інспектування харчоблоку. Обстежили персонал ДНЗ та дітей, дослідили змиви з обладнання харчоблоку та предметів побуту, питну воду, добові проби готових страв.

За результатами перевірки закладу виявили, що група перевантажена, ліжок недостатньо, до того ж на частині з них відсутні індивідуальні покривала, не дотримується погоджене з Держпродспоживслужбою примірне двотижневе меню, наявні порушення при постачанні та зберіганні харчових продуктів тощо.

У 9 контактних дітей групи та одного вихователя виявлено антиген ротавірусу, також у двох працівників цієї ж групи (вихователя й помічника вихователя) виділили патогенний стафілокок.

Також у ячмінному супі знайшли бактерії групи кишкової палички, в двох інших стравах (картопляне пюре, биток м’ясний) – загальну мікробну забрудненість, у змивах з обладнання, інвентарю на харчоблоці виявили патогенний стафілокок та бактерії групи кишкової палички (ентеробактерії, E.coli). Наразі дослідження тривають.

У закладі проводяться протиепідемічні та профілактичні заходи з локалізації та ліквідації спалаху. До завершення карантинних заходів з 16 по 19 травня у групі було призупинено навчально-виховний процес.За контактними дітьми та співробітниками групи, працівниками харчоблоку продовжується медичний нагляд для своєчасного виявлення порушень травлення.

Хворі та контактні діти отримують лікування, вихователь відсторонений від роботи і також лікується.

За виявлені порушення вимог санітарного законодавства на керівника закладу склали протокол про адміністративне правопорушення. Наразі встановлюються особи, які допустили порушення в технології приготування страв у дошкільному навчальному закладі, та відповідальні за незадовільний санітарний стан харчоблоку, групового осередку, недостатню обробку виробничого інвентарю, столового посуду для притягнення їх до відповідальності.

Інформація про ситуацію в комунальному закладі «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №62 «Супутник» направили до прокуратури Кіровоградської області, Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області для вжиття відповідних заходів реагування.