У Кропивницькому нагородили переможців конкурсу «Майбутній захисник України» (ФОТО)

З нагоди Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги у Другій світовій війні, у Кропивницькому відбувся військово-патріотичний конкурс учнівської молоді «Майбутній захисник України».

У ньому цього року взяли участь 23 команди, повідомляється на сайті Кропивницької міськради.

«Майбутній захисник України» — це своєрідний огляд і звіт вишколу юних патріотів обласного центру. Конкурс проводиться щороку. Розпочинаються змагання у Ковалівському парку, де шляхом жеребкування всі команди діляться на 2 дивізіони, і в кожному з них визначаються переможці. Суддівська колегія оцінювала конкурсантів за 5-бальною системою за наступними критеріями: злагодженість дій, дисципліна строю, виконання елементів стройової підготовки у складі загону, зовнішній вигляд загону, виконання патріотичної пісні у складі загону.

Після завершення конкурсу, учасники єдиною колоною пройшлися вулицями Дворцовою та Великою Перспективною до площі біля міської ради, де на них уже чекали заступник міського голови Наталія Дзюба і начальник управління освіти Лариса Костенко.

Відкрив урочисту частину відзначення переможців хор «Лілея» піснею «Я не хочу війни», після чого свою вправність продемонстрували вихованці гуртка «Юні кіборги» ЦДЮТ «Надія» та учні профільного класу НВО № 16, які, під керівництвом вчителя предмету «Захист Вітчизни» Сергія Савенко продемонстрували вправи з тактичної підготовки.

— Сьогодні ви пройшли конкурс, і серед вас уже визначились переможці, які отримають заслужені нагороди, — звернулась до учасників конкурсу Наталія Дзюба. — Усім вам від імені міського голови і всього депутатського корпусу бажаю здоров’я, миру, успіхів у навчанні і військово-патріотичному вихованні, адже ви — наше майбутнє, і ми бачимо, що на вас можна покластися.

Переможців, як і кожного року, виявилося шестеро. У першому дивізіоні перше місце посіла команда НВО №33, друге – НВО №35, а третє місце виборов загін НВО № 31. У другому дивізіоні лідерами стали вихованці НВК “Колегіум”, друге почесне місце заслужено отримав загін гімназії №9, третє місце судді віддали вихованцям ЗОШ №2.

Всі переможці змагання отримали кубки та цінні подарунки. А ще вони отримали право 09 травня крокувати у загальноміській колонні до Меморіального комплексу «Фортечні Вали».

Цього дня відбулося також нагородження переможців та призерів І міського заочного та очного шкільних етапів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).