Рекомендації від ДСНС: правила безпечної експлуатації тепловентиляторів

Представники ДСНС України вкотре попереджають, що використання будь-яких опалювальних приладів (наприклад, тепловентиляторів Ballu) має здійснюватися відповідно до правил техніки безпеки та базовими вимогами виробника.

5 найголовніших правил безпечної експлуатації тепловентиляторів

ДСНС рекомендує уважно та відповідально ставитися до процесу будь-якого теплового оснащення. Щоб уникнути короткого замикання електропроводки, раптового виходу з ладу чи інших проблем у процесі використання тепловентиляторів, слід пам’ятати:

  1. Віддавати перевагу потрібно тепловентиляторам, виготовленим лише надійними та перевіреними виробниками (наприклад, Gorenje, Delonghi, Ballu). Замовити тепловентилятори Ballu можна в moyo. Ні в якому разі не варто встановлювати у житловому приміщенні (або у будь-яких інших будівлях) пристрої, виготовлені на імпровізованому виробництві, або несертифіковане та неякісне обладнання. Найперше правило користувача опалювальної техніки говорить про те, що халатність у питаннях безпеки є просто неприйнятною.
  2. Ні за яких умов не можна використовувати тепловентилятори у якості електричної сушки для білизни або «підставки» для одягу чи інших текстильних виробів. Подібні маніпуляції можуть призвести у кращому випадку до перегріву і збоїв у роботі приладу, а в гіршому – до пожежі внаслідок швидкого займання тканини.
  3. У випадку несподіваного вимкнення тепловентилятора не можна відразу вмикати його повторно. Алгоритм дій у даному випадку передбачає, перш за все, виявлення причин спрацювання аварійних механізмів, далі – усунення причин збою, а тільки після – безпечний повторний перезапуск.
  4. Тепловентилятори належать до категорії тих електроприладів, які ні в якому разі не можна залишати увімкненими без нагляду. Вони не призначені для дистанційної експлуатації, або безконтрольного обігріву приміщень. Крім того, тепловентилятори обов’язково варто від’єднувати від електромережі, якщо вони не використовуються в даний момент.
  5. Не можна використовувати тепловентилятори, на поверхні корпусів яких наявні видимі механічні пошкодження. Заборонено підключати до електричної мережі пристрої зі зламаними вилками чи пошкодженими шнурами (вони придатні для використання лише після якісного ремонту).

Працівники ДСНС впевнені, що ніщо так не підвищує рівень захищеності та безпеки, як відповідальне ставлення користувачів електроприладів до власного життя та здоров’я.