Обласна екоінспекція отримала два гібридні авто (ФОТО)

Передача автомобілів відбулася вчора у Києві.

Про це повідомляється на сайті Кіровоградської ОДА.

Ключі від автомобілів не тільки для Кіровоградської еконспекції, а й для інших територіальних та міжрегіональних органів вручив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

«40 сучасних і економічних, енергозберігаючих автомобілів марки «Toyota RAV 4 2,5 Hybrid, E-AWD», оснащених бензиновим та електронним двигунами поїхали захищати українське довкілля.
Все це результат проектів цільових екологічних (зелених) інвестицій, які реалізуються у рамках Кіотського протоколу до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату. Це друге за пів року ми вдруге вручаємо ключі від автомобілів, призначених для захисту перлин української природи», — сказав Остап Семерак.

В урочистій церемонії вручення взяв участь Надзвичаний і Повноважний Посол Японії в Україні Такаші Кураі. Міністр подякував Посольству Японії в Україні та Уряду Японії за абсолютне розуміння і підтримку.

«Це — пeрша цeнтралізована закупівля спeцавтомобілів органу, який здійснює державний природоохоронний контроль за останні 12 років. Автомобілі спеціально обладнані для використання в складних умовах і призначені для покращення роботи державних екоінспекторів України. Застосування гібридної силової установки та інтелектуальної системи дасть можливість суттєво скоротити витрати палива під час виконання службових обов’язків Держекоінспекцією та знизити рівень викидів забруднюючих речовин в атмосферу, у тому числі парникових газів. А, це підкреслю і було основною метою співпраці України та Японії в рамках Кіотського протоколу», — сказав міністр.

Як повідомив начальник Державної екологічної інспекції в області Микола Власенко, нові, енергозберігаючі автомобілі в рази підвищать ефективність реагування на порушення природоохоронного законодавства і допоможуть екоінспекторам під час рейдових перевірок ефективно захищати довкілля. Микола Власенко також наголосив, що обласна влада протягом останнього часу надала значну допомогу у покращенні матеріально-технічного забезпечення інспекції: придбано тепловізори, біноклі, пально-мастильні матеріали, швидкісний катер, комп'ютерна техніка. «Кіровоградська обласна екоінспекція вже третій рік поспіль займає перші місця за ефективністю роботи серед інших обласних підрозділів», — відзначив начальник обласної інспекції.

За його словами нові автомобілі при підтримці обласної влади уже зареєстровані і взяті на облік. Тож найближчим часом екоінспектори на них здійснюватимуть рейдові перевірки.