На Кіровоградщині 13 родин отримуватимуть компенсації з оплати послуги «муніципальна няня»

Для підтримки молодих сімей, які виховують дітей до 3 років, Урядом запровадив послугу «муніципальна няня», що передбачає щомісячну адресну компенсацію матері/батьку або опікуну дитини за послуги няні.

Про це повідомляється на сайті Кіровоградської ОДА.

Розмір компенсації складає 1626 гривень на одну дитину. Органи соціального захисту розпочнуть виплачувати кошти вже у червні. Відшкодування за оплату послуг няні призначається з моменту подачі заяви і до досягнення дитиною 3 років. На Кіровоградщині 13 родин подали заяви на отримання компенсації з оплати послуги «муніципальна няня».

Компенсація надається за умови укладання договору між батьками та нянею, яка має бути зареєстрована як фізична особа-підприємець/юридична особа.

Така грошова допомога не заміняє інші види соціальних виплат на дитину та виплачується як працюючим батькам так і тим, хто в декретній відпустці.

Запровадження такої послуги має на меті не лише допомогти родинам з маленькими дітьми, а й створити додаткові робочі місця. Працевлаштування нянею, дає можливість збільшити трудовий стаж, особливо безробітнім громадянам передпенсійного віку.