На базі Суспільного Кропивницького відкрили телерадіомузей (ФОТО)

7 травня на Суспільному Кропивницького відкрили музей технологічного обладнання, яке використовувала в роботі колишня Кіровоградська обласна телерадіокомпанія.

Про це Новинам Кіровоградщини повідомили у PR-службі UA:СУСПІЛЬНЕ.

У музеї зібрали технічні прилади, що забезпечували радіотелевиробництво у 1960-90-х роках. Серед експонатів — відеомагнітофон «Кадр-103СЦ» (таких випустили всього 600 штук), тритрубчата студійна передавальна телевізійна камера КТ-178, портативна телевізійна камера КТ-190, ламповий радіоприймач «ВОЛНА-К», призначений для слухового приймання телеграфних і телефонних сигналів. У музеї можна зробити селфі й спробувати себе в ролі репортера.

Ініціаторами створення музею виступили продюсерка й менеджер філії Суспільного — Олена Кваша й Костянтин Карпов, а облаштовували експозицію всією дружною командою UA: КРОПИВНИЦЬКИЙ.

"Ми створювали цей музей до 59 річниці Кіровоградського телебачення. Найстарішим експонатом в експозиції є радіоприймач «Волна-К», що використовувався для контролю ефіру радіо в 60-80-х роках минулого століття, а найунікальнішим можна назвати бобінний магнітофон STM-810, яких було випущено всього 50. Зазначу, у Кіровоградській області таке професійне телерадіообладнання можна побачити тільки в нашому музеї”, — розповідає менеджер філії UA:КРОПИВНИЦЬКИЙ Костянтин Карпов.

У музеї, крім інформації про розвиток телебачення в області, усі можуть спробувати себе в ролі диктора чи оператора. Організатори зазначили, що розраховують на увагу до музею школярів, адже в навчальних закладах починається пора екскурсій, а діти завжди раді побачити щось нове.

«Сьогодні ми відкриваємо наш музей з оновленою експозицією, — каже продюсерка UA: КРОПИВНИЦЬКИЙ Олена Кваша. — Думаю, має бути цікаво. Наша телерадіоорганізація має давню історію: наступного року будемо відзначати 60-річчя початку мовлення. Нам є що показати, майже все в робочому стані. Тут можна навіть відтворити певний шматочок телепрограми чи надрукувати сценарій на друкарській машинці. Маємо великі архіви й обладнання, яке може зацифрувати ці матеріали, тому із часом розширюватимемо експозицію — встановимо телевізор, на якому демонструватимемо всім охочим архівне відео».

Як усе це працювало, добре знає Марія Лебідь. У журналістиці вона з 1979 року. Була авторкою й ведучою радіо- та телепрограм. Диктофон «Репортер-7» журналістка називає не тільки знаряддям для роботи, а й предметом захисту — через його вагу. На відкритті гості музею мали ексклюзивну можливість порівняти «Репортер-7» і диктофон, що використовують радійники сьогодні.

Крім техніки, експозиція містить 500 фотографій. Є манекени, що відтворюють образ ведучих 1970-80-х років.

Музей розміщено на другому поверсі телеканалу UA:КРОПИВНИЦЬКИЙ. Вхід безкоштовний. Записатися на екскурсію можна за телефоном: 0 (522) 24 14 60.