Більше восьми тисяч випускників складатимуть цього року ЗНО на Кіровоградщині

За участі першого заступника голови облдержадміністрації Сергія Коваленка, директора Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти Анатолія Анісімова відбулась нарада з питання проведення основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання в області.

Про це повідомляється на сайті Кіровоградської ОДА.

У нараді також взяли участь керівники структурних підрозділів ОДА, представники територіальних органів міністерств та відомств в області та органів місцевої влади (в режимі он-лайн зв’язку).

Як зазначив Сергій Коваленко, в області зроблено багато для того, щоб створити потужні освітні системи. «Ми бачимо поступ, адже за останні роки Кіровоградська область за результатами ЗНО значно поліпшила своє рейтингове місце за окремими предметами», — відзначив посадовець.

Про особливості проведення цьогорічного тестування учасників наради поінформував директор Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти Анатолій Анісімов.
За його словами, в області на ЗНО зареєструвались більше 8 тисяч осіб, серед яких не лише випускники шкіл, а й ті, хто здобувають повну середню загальну освіту в технікумах, коледжах та ПТУ.

Найбільше учасників складатимуть ЗНО з української мови та літератури (7,9 тисяч осіб), історії України (5,1 тисяч осіб) математики (3,8 тисяч осіб) та англійської мови (1,8 тисяч осіб).

Пункти тестування діятимуть у Кропивницькому, Олександрії, Знам’янці, Світловодську, Голованівську, Благовіщенську, Новомиргороді, Долинській, Новоукраїнці. Всі пункти задіяні на ЗНО з української мови та літератури, у більшості пунктів здаватимуть математику та історію України. Лише деякі предмети – у Кропивницькому.

Як повідомив Анатолій Анісімов, кампанія ЗНО по всій Україні стартує 21 травня і завершиться 13 червня. Водночас, він підкреслив, що для тих, хто з поважних причин не зміг прибути на пункти тестування, відбудеться додаткова сесія — з 26 червня по 11 липня. Додаткове тестування проходитиме виключно у Кропивницькому.

Про підготовку до ЗНО також поінформував начальник управління освіти, науки, молоді та спорту ОДА Володимир Таборанський. Він відзначив збільшення цього року учасників ЗНО на 35% за рахунок учнів професійно-технічної освіти та вузів І-ІІ рівня акредитації.

«1420 учнів взяли участь в апробації тестових завдань. Більше 3,5 тисяч або 64% випускників пройшли пробне ЗНО з української мови та літератури та решти предметів. Таким чином наші діти отримали можливість відчути атмосферу та налаштуватися психологічно до тестування», — зауважив Володимир Таборанський. До проведення ЗНО підготовлено 1960 педагогічних працівників. Проведено належну роботу для повноцінного функціонування 34 пунктів тестування.

Також під час наради перед відповідними службами та керівниками територій поставлено низку завдань стосовно охорони пунктів тестування, медичного супроводу, підвезення учасників тестування тощо.