Андрій Паливода: «Перший мурал» у Кропивницькому є проектом «Громадського бюджету»

Створення першого у Кропивницькому муралу є громадською ініціативою, підтриманою кропивничанами і реалізованою за кошти міського бюджету в рамках програми «Громадський бюджет».

На цьому наголосив заступник міського голови Андрій Паливоди, повідомила Новини Кіровоградщини прес-служба міськради.

— Звичайно, кожний проект «Громадського бюджету» має право на повну інформаційну підтримку в ході втілення його у життя, — відзначив Андрій Паливода. – Але створення «Першого міського муралу» ініціювала не громадська організація, а мешканець міста – Антон Кравцов і цю ініціативу підтримали кропивничани. Проектна пропозиція  перемогла у конкурсі  «Громадський бюджет – 2019» в категорії проектів «МАЛІ». Тому, щоб зняти всі питання, — мурал є проектом «Громадського бюджету» і профінансований за кошти міського бюджету.

Проект конкурсу «Громадський бюджет – 2019» «Перший міський мурал» було подано до міської ради 27 квітня 2018 року. Бюджет ініціативи складав 150 000 грн. Першопочатково, проектом передбачалося художнє оздоблення стіни Кіровоградського обласного художнього музею. Але, відповідно Положення про громадський бюджет, «за рахунок коштів громадського бюджету міста Кропивницького фінансуються проекти, реалізація яких передбачається на землях, в приміщеннях чи інших об'єктах, які належать на праві комунальної власності територіальній громаді міста Кропивницького».

Зважаючи на це, від автора надійшла пропозиція замінити локацію проекту на стіну будинку за адресою: вулиця Космонавта Попова, 22, корпус 1.

Відповідальним за реалізацію проекту «Перший міський мурал» у Кропивницькому став виконавчий орган міської ради — управління культури і туризму, через який і були передбачені видатки на його виконання у сумі 150 000 гривень.