В ОДА погодили План розвитку професійно-технічної освіти на 2019—2021 роки

Під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Сергія Коваленка відбулось засідання Регіональної ради професійної освіти.

Про це повідомляється на сайті Кіровоградської ОДА.

На засіданні проаналізували, доповнили та погодили Перспективний план розвитку професійно-технічної освіти в Кіровоградській області на 2019—2021 роки. З проектом Плану ознайомила заступник начальника управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації Лідія Шатна. З-поміж визначених Планом завдань вона виокремила впровадження дуальної форми навчання у 80% закладів, розширення мережі навчально-практичних центрів, поліпшення матеріально-технічної бази, соціально-побутової інфраструктури закладів та реорганізація їх мережі.

Значну увагу було приділено питанню формування регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів у 2019 році. Наголошено, що минулого року на навчання прийнято 89,4% від запланованого обсягу. Найбільш проблемним залишається набір на професії будівельної галузі та професії, що тільки впроваджуються навчальними закладами. Стабільними є показники прийому за галузями «сільське господарство» та «громадське харчування».

Середня наповнюваність навчальних груп збільшилась з 18 осіб у 2016 році до 27 осіб у 2018 році. Учасники засідання детально проаналізували пропозиції щодо набору на спеціальності у кожному з навчальних закладів у 2019 році.