У двох районах області вода у громадських колодязях не відповідоє нормам на 100%

Фахівці ДУ «Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України» продовжують проводити вибіркові моніторингові дослідження питної води з громадських колодязів області.

Про це повідомляється на сайті обласного лабораторного центру.

Результати цих досліджень за перший квартал 2019 року довели, що в 67% питна вода має наднормативний вміст нітратів, при 68% а 1 кварталі 2018 року, при нормі 50 мг/куб.дм.

На території Бобринецького та Новоукраїнського районів жодна з досліджених проб води з громадських колодязів не відповідала вимогам за вмістом нітратів (100%), в Олександрійському та Новоархангельському районах – 88%, в Долинському — 75%, в Знам’янському – 71%.

Вода питна з індивідуальних колодязів Олександрійського, Устинівського, Компаніївського, Кропивницького, Знам’янського, Маловисківського районів не відповідала гігієнічним нормативам за вмістом нітратів у 100% досліджених проб. В Долинському районі цей показник сягає 87%, в Бобринецькому – 86%, в Онуфріївському районі – 84%, в Новомиргородському – 83%, в Новоархангельському – 79%, в Гайворонському – 68%, в Голованівському – 64%, в Благовіщенському – 56%.