На Кіровоградщині небезпечними вважаються 477 об'єктів

В облдержадміністрації відбулась нарада з питання організації в області комплексної перевірки виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань цивільного захисту, техногенної і пожежної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб у Кіровоградській області.

Про стан техногенно-екологічної безпеки, цивільного захисту області присутніх поінформував начальник управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Володимир Слінченко, повідомляється на сайті Кіровоградської ОДА.

Він зосередив увагу на потенційних загрозах на території області та заходах що вживаються задля радіаційного, хімічного та інженерно-технічного захисту населення та навколишнього середовища. Так, у 2019 році до загального переліку небезпечних внесено 477 об’єктів.

За словами Володимира Слінченка, в області діє Програма цивільного захисту населення Кіровоградської області на 2016—2019 роки, на виконання якої в обласному бюджеті передбачено близько 3 млн грн. Зазначений ресурс спрямовано на заходи з обслуговування системи оповіщення, виділення допомоги орієнтувальним підрозділам (1,7 млн грн) та створення матеріального резерву у всіх містах та районах області.

Окремо Володимир Слінченко поінформував про організацію оповіщення населення та стан захисних споруд. За його словами, фонд захисних споруд цивільного захисту області нараховує 668 сховищ (забезпечено 100% населення області). Наразі технічну документацію виготовлено на 595 захисних споруд, що становить 89,1% від їх загальної кількості.

Як повідомив Володимир Слінченко, торік в області проведено серію командно-штабних навчань з ланками територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Кіровоградської області щодо дій у разі виникнення надзвичайної ситуації на арсеналах, складах озброєння Збройних Сил України та загрози виникнення надзвичайних ситуацій у мирний час та в особливий період.