В ОДА обрали претендентів, які навчатимуться за регіональним замовленням

Під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Сергія Коваленка відбулось перше засідання конкурсної комісії, на якому обирали серед претендентів на першочергове зарахування до закладів вищої педагогічної освіти за державним (регіональним) замовленням.

Про це повідомляється на сайті Кіровоградської ОДА.

Сергій Коваленко зазначив, що прийняте Урядом України рішення спрямоване на те, щоб, з одного боку, дати більше можливостей для вступу до закладів вищої освіти випускникам, які мають бажання працювати у сільській місцевості і підтверджують своє бажання підписанням відповідної угоди, з іншого боку, це дозволить забезпечити медичні та освітні заклади у селах і селищах області кваліфікованими кадрами.

Заявки на навчання надійшли від Смолінської селищної та Хмелівської сільської ради Маловисківського району (для Смолінського навчально-виховного об’єднання потрібен вчитель фізичної культури, для Хмелівського НВО – вчителі фізичної культури та біології), виконкому Павлівської сільської ради Світловодського району (для місцевого НВО потрібні два педагоги за спеціальністю «Дошкільна освіта») та Попельнастівської сільської ради Олександрійського району (місцева школа потребує вчителя географії).

Водночас, як зазначила головний спеціаліст управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації Галина Шавловська, претендентів на навчання є лише чотири. Своїх кандидатів подали представники Маловисківського та Олександрійського районів. Зі Світловодського району, незважаючи на потребу у вчителях, кандидати на навчання відсутні.

Після детального обговорення поданих кандидатур (це цьогорічні випускники шкіл, троє із них навчаються за місцем проживання), комісія затвердила рішення про їх підтримку щодо першочергового зарахування до закладів педагогічної освіти за державним (регіональним) замовленням.

Оскільки заявок від органів місцевого самоврядування надійшло небагато, а потреба у вчителях для роботи у сільських школах є, Сергій Коваленко доручив управлінню освіти, науки, молоді та спорту ОДА на нараді з керівниками управлінь та відділів освіти проаналізувати результати цьогорічного конкурсу з тим, щоб надалі активізувати роботу з керівниками сільських та селищних громад.

Ректор Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені В.Винниченка Олег Семенюк зазначив, що, за бажанням претендентів, виш готовий прийняти їх на навчання. Звісно, враховуватимуться і результати ЗНО, але, з огляду на те, що майбутні абітурієнти мають право першочергового зарахування, у них є вагомі шанси стати студентами.

Здобувши педагогічну освіту, молоді фахівці повернуться до шкіл і де, відповідно до укладеної перед навчанням угоди, вони зобов’язані будуть працювати, як мінімум, три роки. На цей період місцева влада, відповідно до взятих на себе зобов’язань, має забезпечити фахівців безоплатним користуванням житлом з опаленням та освітленням у межах, встановлених законодавством.