У Кропивницькому презентували експозицію робіт Володимира Крутоуса (ФОТО)

Сьогодні, 27 березня, в обласному художньому музеї розгорнули експозицію робіт Володимира Крутоуса «Майстер історичної мініатюри» з нагоди відзначення ювілею митця.

Про це Новинам Кіровоградщини повідомили організатори заходу.

Вже більше як 30 років, у свій вільний час Володимир займається історичною реконструкцією в мініатюрах. За цей період майстер створив близько 500 робіт, частина яких знаходиться в приватних колекціях Данії, Канади, Німеччини, Норвегії, Польщі, Росії та США, а також у фондовому зібранні Кіровоградського обласного краєзнавчого та Кіровоградського обласного художнього музеїв, а ще 200 робіт представлені в якості наочності в кабінеті історії Кіровоградського обласного загальноосвітнього навчально-виховного комплексу гуманітарно-естетичного профілю гімназії — інтернат-школі мистецтв. Із значною частиною робіт розподілених за тематичними напрямками можна ознайомитись в особистому блозі В. Крутоуса.

В експозиції «Майстер історичної мініатюри» з фондового зібрання обласного художнього музею представлено близько 30 фігурок різної тематики вирізьблених із пінопласту та дерева.

Мініатюри з пінопласту, представлені двома тематичними блоками – це персонажі часів козацької України та священнослужителі. Фігури розфарбовані аквареллю та гуашшю, розташовані на невисоких, дерев’яних підставках. При виготовленні мініатюрної зброї використовується дерево та метал, на деякі елементи спорядження та оздоблення — оброблена тканина, пір’я, нитки, стрічки, папір, гілочки та шматочки дерева. Висота фігур в середньому становить 8,5 см.

Релігійна тематика представлена в експозиції мініатюрами, які розповідають про особливості одіянь священнослужителів різного сану.

Доповнюють експозицію кілька мініатюр українських янголів вирізьблених із дерева, як символічні обереги.