На Кіровоградщині отримувачам субсидій у березні виплатять «живими» грошима понад 158 млн гривень

Під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Сергія Коваленка відбулася нарада, на якій розглянули питання організації роботи з виплат житлової субсидії готівкою.

Про це повідомляється на сайті Кіровоградської ОДА.

Про готовність до проведення виплат поінформували керівники профільного департаменту ОДА, головного управління Пенсійного фонду України в області, регіональних відділень «Ощадбанку» та «Укрпошти», а в режимі он-лайн – голови райдержадміністрацій та міст обласного підпорядкування.

Сергій Коваленко повідомив, що на Кіровоградщині у березні «живими» коштами буде здійснено 92971 виплату субсидій за лютий. Загальна сума складе понад 158 мільйонів 410 тисяч гривень. Середній розмір субсидії в області – 1703 гривні. «Монетизація субсидій – це реальний крок до того, щоб домогосподарства, які економлять енергоносії, змогли залишити зекономлені кошти у сімейному бюджеті для власних потреб», – підкреслив перший заступник голови облдержадміністрації.

За інформацією директора департаменту соціального захисту населення ОДА Олександра Догарова, усю організаційну роботу щодо виплати субсидій готівкою в області виконано. Посадовець звернув увагу субсидіантів, що відтепер не буде обов'язкової частки сплати – за спожиті послуги необхідно сплачувати в повному обсязі після отримання субсидії готівкою.

Субсидії пенсіонерам розпочнуть виплачувати з 4 березня разом із пенсією. Понад 26 тисяч субсидіантів-пенсіонерів отримають гроші через відділення «Укрпоштою», а близько 36 тисяч – на діючі рахунки через 22 банківські установи.

Субсидіанти, які не є пенсіонерами, почнуть отримувати готівку з 12 березня через відділення «Ощадбанку». Отримувачам субсидії, які вже є клієнтами «Ощадбанку», кошти перерахують на рахунки автоматично. Усі інші отримають повідомлення про грошові перекази, після чого одержать готівку у відділеннях «Ощадбанку» і матимуть змогу відкрити карткові рахунки, на які у подальшому надходитимуть кошти субсидії.

Керівники районів та міст обласного значення повідомили про загальні суми готівки, які спрямують на виплату субсидій, кількість отримувачів субсидії серед пенсіонерів та працездатних осіб та про спроможність відділень «Укрпошти» і банків провести відповідну роботу. За інформацією посадовців, до здійснення виплат житлової субсидії готівкою готові усі території.