На Кіровоградщині два місяці триватиме акція з благоустрою «За чисте довкілля»

Акція проводиться відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України з метою наведення на територіях населених пунктів належного санітарного стану після завершення зимового періоду, створення сприятливих для життєдіяльності населення умов, а також для збереження об’єктів загального користування.

Про це повідомила на апаратній нараді в обласній державній адміністрації директор департаменту житлово-комунального господарства Ольга Довжук, йдеться на сайті Кіровоградської ОДА.

За узагальненими департаментом житлово-комунального господарства даними протягом періоду проведення акції «За чисте дозвілля» на території міст, сіл, селищ області планується прибрати 8157 тисячі квадратних метрів прибудинкових територій, 326 парків та 228 скверів, благоустроїти 1177 дитячих та 1001 спортивних майданчиків, 1799 кладовищ, 1616 пам’ятників, братських могил, меморіальних комплексів та місць почесних поховань, а також очистити від протиожеледних матеріалів 11,4 тисячі кілометрів комунальних доріг.

Ольга Довжук повідомила, що у поточному році територіями області для виконання робіт у сфері зеленого господарства заплановано використати загалом 24,4 мільйона гривень бюджетних коштів. Тому вона закцентувала увагу керівників райдержадміністрацій, міськвиконкомів, голів об’єднаних територіальних громад на необхідності забезпечення належного фінансування запланованих заходів.

Особливу увагу слід звернути на благоустрій кладовищ, з огляду на проведення поминальних днів, на виконання робіт із прибирання сміття вздовж доріг загального користування у межах населених пунктів. Також необхідно провести інвентаризацію несанкціонованих сміттєзвалищ, які утворилися протягом осінньо-зимового періоду, розробити плани щодо їх ліквідації та передбачити для цього у місцевих бюджетах відповідне фінансування.

Зважаючи на сприятливі погодні умови, необхідно вже зараз, не чекаючи квітня, розпочинати комплекс робіт з благоустрою та наведення належного санітарного стану у містах, селах, селищах області. Це дасть змогу пришвидшити терміни виконання запланованих заходів та завершити їх до Великодніх і травневих свят.

Ольга Довжук також нагадала, що, в рамках щорічної всеукраїнської акції з благоустрою «За чисте довкілля», щовесни на території Кіровоградщини проводиться День благоустрою територій населених пунктів, із залученням до участі в ньому працівників підприємств, установ, організацій, місцевих мешканців, студентів, школярів. Зазвичай цей захід проводиться у третю суботу квітня, тобто нинішнього року велике прибирання на території області відбудеться 20 квітня.

Департамент житлово-комунального господарства підготував, у зв’язку з цим, проект відповідного доручення голови обласної державної адміністрації. Водночас райдержадміністраціям, міськвиконкомам та об’єднаним територіальним громадам необхідно вже сьогодні визначитися з локаціями проведення заходів у День благоустрою та забезпечити необхідну матеріально-технічну базу для виконання запланованих робіт.