Модульні котельні на альтернативному паливі опалюватимуть заклади освіти області

На території Компаніївського району, у Чорвоновершківській школі, цього року планується будівництво теплогенераторної конструкції контейнерного типу з двома генераторами на альтернативному паливі потужністю 98 кВт кожний.

Про це повідомив на щопонеділковій апаратній нараді в ОДА директор департаменту інфраструктури та промисловості Олександр Корнюша, йдеться на сайті Кіровоградської ОДА.

За словами посадовця, у селі Новомиколаївка Новоукраїнського району планується проведення технічного переоснащення системи теплопостачання зі встановленням опалювального пункту модульного типу для філії Глодоської загальноосвітньої школи та Новомиколаївської загальноосвітньої школи. Загальна вартість проекту – понад півтора млн грн. Ще один аналогічний опалювальний пункт заплановано облаштувати для Іванівського навчально-виховного об’єднання «Загальноосвітня школа – дошкільний навчальний заклад» у селі Іванівка Новоукраїнського району загальною вартістю також півтора млн грн.

Як повідомив Олександр Корнюша, у Новомиргородському районі планується будівництво котельні на альтернативному паливі, яка буде постачати теплову енергію до 4-х бюджетних установ. Будівництво здійснюватимуть за кошти інвесторів, нині виготовляється документація на земельну ділянку.

Виробництвом пелетів, брикетів, тирси нині в області займається 6 підприємств. Крім цього, є ще низка підприємств, які здійснюють виробництво не для реалізації, а для власних потреб, зокрема підприємство «Інтерресурси». Протягом минулого року, за інформацією посадовця, введено в дію лінії по виготовленню паливних брикетів на ДП «Чорноліський лісгосп» (Знам’янський район) та ТОВ «Вісбаден» (Олександрійський район).

Загальний обсяг виробництва паливних пелетів та брикетів, згідно із статистичними даними, в області склав 156 тис.тонн.