На Кіровоградщині рятувальники готуються до чергового погіршення погодних умов

Сьогодні під керівництвом першого заступника голови обласної державної адміністрації Сергія Коваленка відбулося засідання оперативного штабу обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Про це повідомляється на сайті Кіровоградської ОДА.

Проведення засідання викликане сьогоднішнім ускладненням погодних умов. Зокрема, за інформацією заступник начальника обласного центру з гідрометеорології Володимира Шабанова 12 лютого вдень у північних та центральних областях, зокрема у Кіровоградській, очікується значне ускладнення погодних умов: значні опади, переважно у вигляді мокрого снігу (приріст снігового покриву 6-12 см), налипання мокрого снігу, що відповідає І рівню небезпечності — жовтому.

Про готовність до реагування у складних погодних умовах першому заступнику голови ОДА доповіли начальник відділу реагування УДСНС України в області, начальник відділу охорони публічного порядку ГУ Національної поліції в області, заступник начальника Служби автомобільних доріг в області, директор департаменту інфраструктури та промисловості ОДА. Як зазначив т.в.о. заступника начальника Управління з реагування на надзвичайні ситуації полковник служби цивільного захисту Роман Педан, наразі, уточнено План протидії загрозам і реагування на надзвичайні ситуації зимового періоду та плани взаємодії усіх служб і сил цивільного захисту області; проведено розрахунок сил та засобів Управління ДСНС в області; визначено перелік місць накопичення транспорту у випадку несприятливих погодних умов у зимовий період; забезпечено функціонування 43 стаціонарних пунктів обігріву населення; підготовлено до застосування інженерну, спеціальну і снігоочисну техніку, засоби автономного обігріву та пересувні електростанції, пункти обігріву та життєзабезпечення; створено необхідні запаси паливно-мастильних матеріалів; організовано інформування населення через засоби масової інформації про погіршення погодних умов та правил безпечної поведінки під час можливих надзвичайних ситуацій.

Підпорядковані підрозділи Управління готові до реагування на надзвичайні ситуації на об’єктах життєзабезпечення населення, енергетики, транспорту та зв’язку.

Перший заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Коваленко зауважив на необхідності злагодженої і оперативної взаємодії усіх служб задля недопущення виникнення надзвичайних ситуацій у зв’язку із ускладненням погодних умов. Також він наголосив на забезпеченні проїзду усіма автошляхами області.