На Кіровоградщині на Нову українську школу виділили більше 40 мільйонів гривень

Про реалізацію в області проекту Нової української школи на апаратній нараді поінформував начальник управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації Володимир Таборанський.

Про це повідомляється на сайті Кіровоградської ОДА.

«Нова українська школа (НУШ) – це ключова реформа в освітній галузі на сьогодні», — підкреслив посадовець. «Розпочалася вона з початкової школи. Концепцією НУШ запропоновано зміну підходів як до організації, так і до змісту навчання».

За словами Володимира Таборанського, змінено підхід у формах навчання. В навчальному процесі застосовуються гра, театралізовані частини, дослідження та ін. Увага – постійній руховій активності дітей. «Зараз запропоновані форми роботи, які дозволяють рухати парти, змінювати освітнє середовище в класі, застосовувати сучасні методики інтегрованого навчання,» – підкреслив посадовець. Також розширено можливості спілкування з однолітками. «Введено ранкові зустрічі, коли діти у колі розповідають про свої думки, мрії, бажання. Діти стають більш відкритими, довіряють один одному. Це особливо важливо в епоху гаджетів», — додав Володимир Таборанський.

Як зазначив начальник управління, авторами НУШ запропоновано повністю змінити освітній простір початкової школи. Зокрема рекомендується створити 8 осередків або зон. Основними з них є зона навчально-пізнавальної діяльності, тематичні осередки, зона гри, художньо-творчої діяльності, відпочинку, класна бібліотека, куточок живої природи та осередок вчителя.

Володимир Таборанський нагадав, що у 2017—2018 навчальному році було визначено низку експериментальних закладів для реалізації НУШ. Пілотними стали 8 класів (240 дітей) у чотирьох школах Кропивницького, Олександрії, Світловодська і Бобринця, які зараз йдуть на крок попереду. «Вони апробують навчальні програми. На їх прикладі Міносвіти вносить зміни до програм і навчальних методик, які в подальшому активно застосовуватимуться в інших школах», — зауважив посадовець.

Цьогоріч на реалізацію Нової української школи в усіх 319 школах області, де є початкові класи, Кіровоградщина отримала з Державного бюджету понад 28 млн грн. Крім того, 12,5 млн грн було залучено з місцевих бюджетів. Насамперед кошти спрямовано на підготовку вчителів (більше 3 млн грн), придбання сучасної комп’ютерної техніки (9,5 млн грн), дидактичних матеріалів (12,3 млн грн) та одномісних парт (близько 15 млн грн).
На наступний навчальний рік область отримає від держави 29,5 млн грн на продовження реалізації «Нової української школи».