На Кіровоградщині довірених осіб в усіх округах мають 7 кандидатів у Президенти

23 заяви в поліцію, 2 – у Держпродспоживслужбу та 2 – в Державний комітет телебачення і радіомовлення написали представники ОПОРИ у Кіровоградській області щодо ймовірних порушень законодавства на виборах Президента України.

Про попередні підсумки виборчої кампанії на Кіровоградщині йшлося на прес-конференції Громадянської мережі ОПОРА, інформують Новини Кіровоградщини.

Регіон з початку виборчої кампанії відвідали 4 кандидати у Президенти. Посадові особи органів влади в окремих випадках залучались до агітаційних заходів на підтримку кандидатів. Зокрема, міські голови Олександрії та Світловодська.

Наймасовішим порушенням виборчого законодавства стало розповсюдження матеріалів передвиборної агітації на бордах, сітілайтах та друкованих матеріалів без вихідних даних, передбачених частиною третьою статті 59 Закону України «Про вибори Президента України». Порушення такого типу стосувалися кандидатів у Президенти Андрія Садового, Сергія Капліна, Анатолія Гриценка, Олександра Шевченка, Євгена Мураєва, Валентина Наливайченка, Юлії Тимошенко, Олександра Вілкула, Петра Порошенка.

«На сьогодні в суд направили 32 протоколи про адміністративні правопорушення, пов’язані з виборчим процесом. За 10 випадками винесені постанови суду, за 17 повідомленнями триває перевірка. Частину матеріалів справ направили на доопрацювання в поліцію, інша частина проваджень закрита. Основною причиною таких рішень є недоліки в оформленнях матеріалів справ», – зазначив громадський омбудсмен із захисту виборчих прав Громадянскої мережі ОПОРА у Кіровоградській області Євген Гурницький.

18 лютого постановою ЦВК затвердила склад Окружних виборчих комісій. Найбільша кількість членів ОВК в окрузі №100 – 36 осіб, найменша – в ОВК №99 – 34 особи. Довірених осіб в регіоні в усіх округах мають 7 кандидатів у Президенти .