Кіровоградщина серед лідерів за темпами погашення боргів із зарплати

Заступник голови облдержадміністрації Світлана Лобанова провела перше у 2019 році засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. В нараді в режимі «он-лайн» взяли участь представники міськвиконкомів, райдержадміністрацій та територіальних комісій.

Про це повідомляється на сайті Кіровоградської ОДА.

Поточну ситуацію із заборгованістю охарактеризував директор департаменту соціального захисту населення ОДА Олександр Догаров.

Так, станом на 1 січня 2019 року загальна сума боргу із заробітної плати в області склала 7,1 млн, що на 3,5 млн грн менше, ніж на початок 2018 року. За темпами погашення заборгованості Кіровоградська область займає 4 місце серед решти регіонів.

Зокрема, на економічно-активних підприємствах зафіксовано 1,7 млн грн боргу (24% в структурі загальнообласного боргу). Порівняно з відповідним періодом вони зменшили заборгованість на 2,4 млн грн. За цим показником область також у лідерах (3 місце в державі).

За словами Олександра Догарова, єдиним в області боржником державної форми власності є філія «Кіровоградського державного обласного навчально-курсового комбінату» Українського державного підприємства «Укрінтеравтосервіс». У грудні 2018 року підприємство не виплатило працівникам 108 тис. грн зарплати.

На підприємствах комунальної форми власності відбулось зменшення заборгованості на 2,1 млн грн (94%). У цій категорії боржників Олександр Догаров назвав КП «Новенське» Новенської селищної ради, що завинило 139 тис. грн.

Левова частка боргу (85%) закумульована на підприємствах Олександрії та Світловодська. Це зокрема, "Завод «Автоштамп»(1,1 млн грн) та «Світловодське кар'єроуправління» (235 тис. грн).

За підприємствами-банкрутами наразі рахується борг у сумі 5,4 млн грн (76% у структурі загального боргу).