На Кіровоградщині створять штаб з протидії булінгу

На Кіровоградщині створять штаб по протидії булінгу й боротьбі з тими наслідками, до яких призводить цькування в шкільному середовищі.

Про це Новинам Кіровоградщини повыдомили у прес-службі ГТУЮ в області.

Рішення ухвалили представники юстиції, поліції, громадського сектору та педагогічної спільноти під час дискусії за круглим столом.

За словами керівника обласної юстиції Вадима Гуцула, в українському суспільстві існує проблема зі сприйняттям насильства. Люди викривлено реагують на прояви агресії і притримуються думки, що це приватна справа, яку потрібно вирішувати за зачиненими дверима вдома.

З цим погодилась і очільниця громадської організації «Територія успіху» Інга Дуднік, яка відзначила, що ні діти, ні батьки, як показує практика, не хочуть розголосу, а тому притримуються думки, що про цькування краще змовчати, ніж піти до адміністрації школи, щоб спільно розібратися у ситуації.

Зі свого боку керівник управління превентивної діяльності Олександр Сагаль відзначив важливість оперативної реакції вчителів: «Так, не завжди батьки звертаються до адміністрації навчальних закладів з письмовими заявами про випадки булінгу. Однак, поза увагою вчителів все одно не залишаються ситуації, коли підлітки фізично чи морально кривдять один одного. Більшість проявів цькування можна було б завчасно попередити, якщо б педагоги самостійно зверталися до нас за допомогою. У такому разі представники ювенальної поліції спілкувалися б з дітьми-агресорами та їх батьками, пояснюючи, яке покарання може загрожувати за ті чи інші види насильства».

Наприкінці зустрічі учасники круглого столу вирішили розробити конкретні плани правоосвітніх заходів як для школярів, так і вчителів.