Майже на 15% поменшало тяжких злочинів на Кіровоградщині у 2018 році

Загалом, завдяки вжитим правоохоронцями заходам, у тому числі превентивного спрямування, на території області у 2018 році зменшилася кількість скоєних кримінальних правопорушень.

Про це повідомив начальник поліції області Роман Козьяков у ході прес-конференції, інформують у СК поліції Кіровоградської області.

«Аналізуючи ситуацію, спостерігаємо зниження на 14,5 % вчинених тяжких злочинів на Кіровоградщині, порівняно з 2017 роком. Зменшилася кількість скоєних умисних вбивств, а також кримінальних правопорушень проти власності – грабежів, розбоїв, шахрайств, незаконних заволодінь транспортними засобами, у тому числі автомобілями», — зазначив очільник відомства.

У напрямку протидії незаконному обігу наркотичних речовин протягом минулого року задокументовано 114 кримінальних правопорушень, пов’язаних зі збутом наркотиків, понад 40 особам повідомлено підозру у вчинені таких злочинів.

Накладено арешт та вилучено майна збувачів на суму більше 1 млн. гривень.

Із незаконного обігу вилучено майже 50 кілограм наркотиків.

Особлива увага приділялась викриттю осіб, які за допомогою мережі Інтернет здійснюють збут наркотичних засобів та психотропних речовин.

У період із 25 травня по 27 вересня 2018 року на території області організовано проведення комплексу оперативно-профілактичних заходів під умовною назвою «МАК».

За результатами їх проведення знищено понад 35 тисяч нарковмісних рослин. 55 особам повідомлено про підозру за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 310 КК України.

Протягом минулого року поліцією було організовано та проведено превентивні заходи, які сприяли зменшенню «дитячої» злочинності.

Крім того, інспектори ювенальної превенції спрямовують зусилля на викриття протиправних дій дорослих, вчинених стосовно дітей. Так, протягом 2018 року складено понад 1,9 тисяч адміністративних протоколів, у тому числі 914 – за невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей (ст. 184 КупАП), 44 – за вчинення насильства в сім’ї (ст. 173-2 КупАП).

Виявлено 43 факти порушення закладами торгівлі заборони на продаж дітям алкогольних напоїв і тютюнових виробів (ст. 156 КупАП) та 47 фактів доведення неповнолітніх до стану сп’яніння (ст. 180 КупАП). За злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною, або особою щодо якої встановлена опіка чи піклування до відповідальності притягнено 15 осіб (ст. 166 КК України).

У ході розшукових заходів у минулому році було встановлено місцезнаходження 410 дітей.