7 ОТГ Кіровоградщини ще не отримаюли додаткову дотацію на освіту та медицину

У Кіровоградській області додаткову дотацію на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я не отримали Попельнастівська, Піщанобрідська, Мар’янівська, Дмитрівська, Приютівська сільські ОТГ, Добровеличківська та Новопразька селищні ОТГ.

Про це повідомляє консультант з питань комунікації Кіровоградського РВ АМУ Валентина Остапчук.

«Відповідно до Бюджетного кодексу України додаткова дотація на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я спрямовується на:1) видатки на загальноосвітні навчальні заклади (крім видатків на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників); 2) на оплату комунальних послуг та енергоносіїв закладів охорони здоров’я», — так прокоментував консультант Офісу реформ Кіровоградського РВ АМУ Анатолій Абрамов .

«Таким чином, 7 ОТГ Кіровоградщини будуть змушені вже з січня нинішнього року фінансувати заробітну плату непедагогічного персоналу , енергоносії для закладів освіти і медицини виключно з власних надходжень. Із загальної суми додаткової дотації для Кіровоградської області у 2019 році (499,7 млн грн) майже 26 % вже спрямовано до обласного бюджету (при тому що середній загальнодержавний показник питомої ваги видатків на освіту і охорону здоров’я загального фонду обласних бюджетів в структурі загального обсягу асигнувань всіх місцевих бюджетів за відповідними галузями складає лише 11%), майже 52% до районних бюджетів. ОТГ ж згідно розподілу отримують поки що лише 6,2 % від загального обсягу додаткової дотації, ще 9,3 % — передбачили для міст обласного значення».