За рік на Кіровоградщині планують збільшити природно-заповідний фонд на 74 тисячі гектарів

????????????????????????????????????

Про проведення заходів з розширення територій природно-заповідного фонду області на апаратній нараді поінформував директор департаменту екології та природних ресурсів ОДА Олександр Ковтунов.

Про це повідомляється на сайті Кіровоградської ОДА.

За його словами, показник заповідності від загальної площі області становить 4,1 %.

Наразі в області налічується 223 природно-заповідні території та об’єкти, загальною площею понад 100,4 тисяч га. З них 26 територій (5,9 тис га) мають статус загальнодержавного значення, решта (197 територій та об’єктів площею 94,4га) — місцевого значення. До лісового фонду відноситься 18,2 тис га заповіданих територій. Найбільші площі природо-охоронних територій знаходяться в Світловодському та Долинському районах (показники заповідності складають відповідно 49,9% та 14,3). В інших районах цей показник не доходять до 1%.

Олександр Ковтунов повідомив, що до 2020 року згідно з Державною стратегією соцекономрозвитку передбачено збільшити територію заповідного фонду на 74 тис га.

Так, за ініціативи департаменту екології створили ботанічний заказник місцевого значення "Балка «Очеретяна», загальною площею 53,9 га, який знаходиться в Долинському районі. У Кропивницькому створили парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва місцевого значення «Козачий острів», площею 3,2826 га. Крім цього, як зазначив директор департаменту, вже є напрацювання щодо створення нових територій і об’єктів природно-заповідного фонду.

З метою обґрунтування доцільності заповідання територій проводяться наукові дослідження частини прибережної захисної смуги русла річки Інгулець на території Цибулівської сільської ради Знам’янського району, лісового насадження в околицях села Матусівка Маловисківського району, лісового урочища «Пальчикове» поблизу села Розумівка Олександрівського району та балки в околицях с. Топило Знам’янського району.