«Жовтий» рівень терористичної загрози ввели на Кіровоградщині

На території Кропивницького та області під егідою Координаційної групи Антитерористичного центру при Управлінні СБУ в Кіровоградській області 24 жовтня розпочалися навчальні тренування силовиків щодо виявлення умовних диверсантів.

Про це Новинам Кіровоградщини повідомили у прес-сгрупі УСБУ в області.

В області ввели рівень терористичної загрози «жовтий».

Управління СБУ в області просить жителів Кіровоградщини та гостей регіону із розумінням поставитись до перевірок документів та транспортних засобів.

Усі дії правоохоронців відбуватимуться в рамках Закону України «Про боротьбу з тероризмом» та інших актів чинного законодавства.

У разі виявлення підозрілих предметів чи отримання інформації щодо протиправних дій невідомих осіб просимо повідомляти правоохоронців за номерами телефонів (0522) 36-13-06 або 102.

У лютому 2016 року Кабмін затвердив рівні терористичної загрози в Україні, присвоївши їм чотири кольори. Так, з огляду на інформацію про загрозу вчинення терористичної атаки, в Україні можуть встановити «сірий», «синій», «жовтий» і «червоний» рівні терористичних загроз.

«Сірий» рівень – можлива загроза – вводиться при наявності факторів (умов), які сприяють вчиненню теракту, «синій» — потенційна загроза – за наявності інформації, що потребує підтвердження про підготовку до вчинення терористичного акту. «Жовтий» рівень загрози – можлива загроза – встановлюється за наявності достовірної (підтвердженої) інформації про підготовку до здійснення теракту, а «червоний» — реальна загроза – найвищий рівень терористичної загрози – оголошується у разі вчинення терористичного акту.