Виставку військових атрибутів відкрили у Кропивницькому (ФОТО)

В обласному художньому музеї сьогодні відкрито експозицію робіт Всеукраїнського культурно-мистецького проекту «Військово-польовий АРТ».

Про це повідомляється на сайті Кіровоградської ОДА.

Виставка подорожує Україною і експонується вже в 35-те. У відкритті виставки в Кропивницькому взяв участь голова обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко.

Культурно-мистецький проект створений з ініціативи учасника бойових дій на Сході, сержанта полку поліції особливого призначення «Київ» Павла Ротаря. У 2014 році під час служби в зоні проведення АТО у нього виникла ідея з атрибутів війни – ящиків від боєприпасів, гільз, камуфльованої тканини, тубусів від гранатометів, касок, маскувальної сітки – створити мистецькі витвори. Основною ідеєю проекту є накладення українського мистецтва на військове спорядження та елементи зброї, щоб показати, що прагнення життя є сильнішим за силу смерті.

За три роки проект «Військово-польовий АРТ» об’єднав понад 200 митців з усіх областей України, 7 з яких представляють Кіровоградщину. Художники і майстри декоративно-ужиткового мистецтва попрацювали з атрибутами війни і оригінально змінили їх зовнішній вигляд, перетворили на мистецькі витвори. Сьогодні у рамках проекту представлено понад 300 експонатів, виконаних в різноманітних техніках: декоративний розпис, лозоплетіння, різьба по дереву, кераміка, вишивка, ткацтво, печворк, соломоплетіння.

Сергій Кузьменко привітав учасників проекту і відвідувачів музею з відкриттям експозиції та подякував куратору проекту Павлу Ротарю. «Сьогодні українські митці через твори передають своє бачення того, що відбувається в України, зокрема на Сході, передають свої емоції і переживання. І це дуже важливо. Українці – дуже сильна нація, яка згуртувалася для того, щоб наша держава перемогла, – наголосив голова облдержадміністрації. – Переконаний, що виставка матиме великий успіх серед жителів області. Маю надію, що експозицію відвідає багато дітей і молоді, адже це важливо. Дякую майстрам і бажаю позитивних вражень усім відвідувачам».

Під час презентації виступили голова облради Олександр Чорноіваненко та майстри декоративно-ужиткового мистецтва, чиї твори представлені в експозиції. Директор обласного художнього музею Тетяна Ткаченко вручила відзнаки митцям-учасникам проекту.
Після офіційного відкриття експозиції, Павло Ротар провів екскурсію для відвідувачів і детально розповів про представлені експонати, історію їх створення та майстрів, які над ними працювали.

Виставка експонуватиметься в Кропивницькому до 15 листопада.