На Кіровоградщині заборгованість із зарплати зменшилась на 1,7 млн гривень

Ситуацію із виплатою заборгованості із заробітної плати на підприємствах області детально охарактеризував директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олександр Догаров.

Про це повідомляється на сайті Кіровоградської ОДА.

За його словами, протягом поточного року контролюючими органами вивчено стан дотримання законодавства з питань праці на 1600 суб'єктах господарювання. Інспекцією праці проведено 300 перевірок, за результатами яких до адміністративної відповідальності притягнуто 66 посадових осіб. Крім цього, правоохоронними органами відкрито 21 кримінальне провадження проти керівників підприємств, які порушили відповідне законодавство.

«Вся ця робота не була марною, адже маємо позитивні результати. З початку 2018 року загальну сума боргу на підприємствах області скорочено на 1,7 млн. грн. і станом на 1 вересня вона складає 8,9 млн грн. Ми досягли найменшого рівня заборгованості за весь час здійснення моніторингу», — відзначив Олександр Догаров.

Левова частка невиплачених коштів обліковується на 7 економічно-активних, які заборгували своїм працівникам 2,9 млн грн (33% загальної суми боргу). За словами Олександра Догарова, такими підприємствами з початку року виплачено 1,2 млн грн боргу. Це в основному підприємства промислової галузі. Найбільші борги наростили «Світловодське кар'єроуправління», ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА» та олександрійський завод «Автоштамп».

Позитивних зрушень досягнуто і на підприємствах-банкрутах, де, порівняно з минулим роком, за оперативними даними заборгованість зменшилася майже на 1,5 млн грн і станом на 1 жовтня складає 4,5 млн грн. Повністю ліквідовано заборгованість на державних підприємствах.