На Кіровоградщині на розгляд спеціальної комісії представили два інноваційні проекти

Під керівництвом заступника голови обласної державної адміністрації Світлани Лобанової відбулося засідання комісії з відбору науково-дослідних розробок та винаходів та визначення доцільності їх впровадження.

Про це повідомляється на сайті Кіровоградської ОДА.

Комісія діє у рамках обласної програми впровадження регіональних наукових досліджень у промислове виробництво на 2017—2020 роки. У минулому році у рамках цієї програми було реалізовано 2 проекти.

У нинішньому році на розгляд та обговорення було винесено заявки від ПП «Агродім-центр» та ПрАТ "Кіровоградське автотранспортне підприємство «Агробудавтосервіс».

«Агродім-Центр», що спеціалізується на виробництві, комплектації та продажу сільськогосподарської техніки, пропонує вдосконалити конструкцію культиватора для передпосівного обробітку ґрунту інноваційним пристроєм оригінальної конструкції для одночасного локального внесення стартової дози мінеральних добрив. Як зауважив представник компанії, автори проекту вважають, що впровадження цієї інновації дозволить значно підвищити ефективність використання мінеральних добрив після внесення їх у грунт.
Після детального обговорення члени комісії доручили департаменту інфраструктури та промисловості облдержадміністрації винести вказаний проект на конкурс серед наукових установ для визначення шляхів вирішення цього проекту.

ПрАТ "Кіровоградське автотранспортне підприємство «Агробудавтосервіс» спеціалізується на експлуатації та ремонті автомобільного транспорту. Підприємство пропонує впровадити платовершинне алмазне хонінгування при обробці гільз циліндрів двигунів внутрішнього згорання з забезпеченням високої чистоти поверхні та регулярного мікрорельєфу.

Заявка, як відзначили члени комісії, є надзвичайно цікавою. Разом із тим, комісія більшістю голосів визначила необхідність подання вказаним підприємством додаткових документів про наявність промислових потужностей на ньому. У разі позитивного вирішення, заявка ПрАТ "Кіровоградське автотранспортне підприємство «Агробудавтосервіс» також буде направлена на конкурс серед наукових установ для визначення шляхів вирішення цього проекту.