У центрі реабілітації військових „Коловорот” розповіли про літні форми роботи

Із 578 звернень, що надійшли до “Коловороту” за півроку переважну більшість складають чоловіки — 523, ще 46 запитів надійшло від дружин, і 9 звернень – діти до 16 років.

Про це Новинам Кіровоградщини повідомили у ЦРВ «Коловорот».

Серед індивідуальних звернень найчастішим запитом залишаються проблеми соціально-психологічної адаптації після війни — 172 звернення. Таку статистику озвучили представники ЦРВ “Коловорот” під час другої психологічної дегустації Intro-Meet.

“У нас немає соціально-психологічного супроводу, який би забезпечувався на рівні системної допомоги ветеранам після їхнього повернення. Є певні ініціативи, але системи досі немає”, — пояснює тенденцію стабільної кількості запитів координатор та психолог “Коловороту” Андрій Фоменко.

Із психологічними наслідками стресу звернулося 133 людини. Це проблеми зі сном, розлади харчової, нюанси, пов’язані зі вживанням алкоголю, психосоматичні проблеми.

112 звернень — первинні консультації, психоедукація та діагностика. Це коли людина консультується з фахівцем стосовно свого емоційного стану та вирішує, як працювати з ним далі. 51 звернення — координація лікування, реабілітації, обстеження ветеранів, членів сімей. 36 звернень — консультування родин. Як пояснив Андрій Фоменко, за статистикою більшість із усіх цих звернень потребували ряду консультацій.

Ще 74 людини охоплено тренінгами, семінарами, також це учасники таборівок для ветеранів та членів родин.

Серед літніх активностей “Коловороту” Андрій Фоменко виділив такі, як “Табір для наших” та Пси-тур у Карпати:

 Також представники ЦРВ “Коловорот” були інструкторами під час спільного проекту з УДЮТ СІЧ, яка проводить таборівки для дітей. Це військово-патріотичний вишкіл, де кропивницькі ветерани протягом трьох діб допомагали дітям обладнувати табір, проводили тренінги з кризової допомоги, тактичної медицини, показували вправи зі зброєю, навчали орієнтуванню на місцевості і картографії.

Традиційною для психологічної дегустації є практична частина, де “Коловорот” показує методи, які використовує під час роботи. Минулого разу це була медитація та аутотренінг. Тепер психолог познайомив журналістів із методом контурування тіла — визначення відчуттів у окремих ділянках тіла та вправи для зняття напруження у цих локаціях як спосіб подолання стресу. Також поговорили про полювання на емоції — тека 365. Методика полягає в тому, аби за допомогою щоденних фотографій красивих локацій у особливому для людини ракурсі фіксувати увагу на позитивних речах і знаходити мету у кожному дні.

Нагадаємо, перша психологічна дегустація “Intro-Meet” у Кропивницькому відбулася наприкінці січня. Тоді “Коловорот” звітував за рік роботи -  психологи опрацювали 911 запитів, із яких 496 це індивідуальна робота і 415 опрацьовано у форматі груп. Найпоширенішими запитами є первинне консультування – 314 особи, що складало 34%. На другому місці були проблеми соціальної адаптації в суспільстві (216 – 24%).