Начальник Управління УЗЕ на Кіровоградщині потрапив у скандал із «автопарком сестри»

Начальник Управління захисту економіки в Кіровоградській області Володимир Духно, схоже, їздить на джипі, який донедавна належав відомому агробізнесмену, а зараз – сестрі поліцейського чина, пише шеф-редактор сайту «Весь Кіровоград» Андрій Трубачев у своєму блозі на korrespondent.net із посиланням на інформацію, озвучену під час прес-конференції в Кіровограді та дані реєстру МВС.

– Один з учасників заходу, адвокат Анатолій Ларін зазначив, що, за його інформацією, рідна сестра Духна Олена Журило протягом 2016—2018 років змінила 4 автомобілі марки Toyota, не маючи навіть прав на керування автотранспортом. Зокрема мова йде про дві Camry, 2007 і 2011 років випуску, та два Land Cruiser, 2013 і 2015 років випуску відповідно.

Ларін заявив також, що фактично всі авто використовуються керівником УЗЕ в Кропивницькому. У е-деклараціях, які Духно подавав у 2017 та 2018 роках, справді вказані Toyota Camry 2011 року та Land Cruiser 2013 року, у графі «інформація щодо прав на майно» вказано, що власником автівок є третя особа, а саме – Журило Олена Миколаївна.

Витяг з реєстру МВС, скріншот якого має у розпорядженні автор, підтверджує її реєстрацію у якості власниці аналогічних названим транспортних засобів.

Історія з Camry 2007 року випуску вже стала здобутком ЗМІ раніше – влітку минулого року писали про історію мешканця Павлограда Юрія Рожка, який придбав такий автомобіль у кредит, а коли не зміг виплачувати, «поставив його на стоянку до свого знайомого Духно», а згодом взнав, що його машину продали мешканцю Чернігова, де проживає Олена Журило, яка нібито і виступала офіційним продавцем. Той, у свою чергу, намагався «Тойоту» перепродати, і тоді взнав, що вона знаходиться у заставі банку.

Про це правозахисник Сергій Нестеренко розповів під час «круглого столу» на тему «Очищення поліції: незважаючи на люстрацію люди Януковича живуть і процвітають», ініціатором якого були «Чернігівська Правозахисна Спілка».

Ще цікавіша історія з останнім придбанням сестри поліцейського чину, білого Land Cruiser 200 2015 року випуску. Адже інший скріншот витягу з реєстру МВС підтверджує, що саме цей автомобіль до 1 серпня 2018 року належав Олександру Григоровичу Поворознюку. Саме так звуть відомого агробізнесмена з райцентру Петрово Кіровоградської області, власника агрофірми «П’ятихатська» та футбольного клубу «Інгулець». Це доволі відома на Кіровоградщині людина, добре відомий місцевим був і його білий джип з іменними номерами «Папа». Про перереєстрацію саме цього транспортного засобу при виданні індивідуального номерного знаку також є відмітка у реєстрі.

На дуже схожому автомобілі, за свідченнями очевидців, сьогодні пересувається Володимир Духно. Про це також йшла мова на сьогоднішній прес-конференції. Крім того, вже згаданий спікер Анатолій Ларін заявив, що службовий автомобіль начальника місцевої УЗЕ – ще одна Toyota, а саме – Corolla 2018 року випуску, була офіційно придбана в автосалоні агрофірмою «Пятихатською». Мова може йти про авто з номерами ВА1234ВО.

Сам Поворознюк у телефонному коментарі назвав твердження Ларіна «повним брєдом», зазначивши, що в нього «дуже жорсткі, натягнуті відношення з цими властями, економіками».

Втім, це тільки підтверджує те, що автівки справді могли стали свого роду «подарунком» управлінню, як це можна припустити з огляду на всі названі факти. Цілком можливо, що не зовсім, або зовсім недобровільним, – зокрема написав Трубачев.

Наразі сайт «Весь Кіровоград» має у своєму розпорядженні фото, на яких начальник УЗЕ в області сідає до білого Land Cruiser, номери якого збігаються з вказаними на скріншотах з реєстру. Автівкою, згідно їхнім даним, до 1 серпня 2018 володів Олександр Поворознюк, потім, два тижні – Сергій Хачатурян, а потім – Олена Журило, ймовірно – сестра Володимира Духна.