Маленьких пацієнтів кіровоградських лікарень приїхали лікувати Лікарняні клоуни (ФОТО)

Лікарняні клоуни працюють із пацієнтами дитячих лікарень міста в рамках Національного мистецького фестивалю «Кропивницький».

Про це Новинам Кіровоградщини повідомили у прес-службі фестивалю.

Лікувати малих кропивничан арт-терапією приїхали клоуни з Одеси та Харкова.
Десант Лікарняних клоунів вже зробив зупинки у дитячій міській лікарні, опіковому відділенні обласної лікарні та Центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів.

«Діти дуже яскраво і з інтересом відреагували на нашу появу. І це нормально, адже не всі можуть поїхати на фестиваль. А тут частина фестивалю приїхала до них. Діти взаємодіяли з нами, ми достукались до їх сердець і отримали зворотній зв'язок. Ми працюємо в театрах, але робота в лікарнях значно відрізняється від сценічної: коли ти виходиш на сцену, перед тобою 300 глядачів, а коли ти приходиш до дітей, в тебе маленька кімната, в якій ти не працюєш, а спілкуєшся з дітьми, створюєш їм атмосферу казки, гри, намагаєшся подружитись з ними, відволікти їх від неприємних думок, які в них виникають на лікарняному ліжку. Завдання клоунів – сіру картинку лікарняного режиму замінити яскравими емоціями. Вчені давно довели, що арт-терапія сприяє швидкому одужанню", — ділиться враженнями від зустрічі з дітьми Сергій Демченко (клоун Ігруша), художній керівник проекту «Лікарняні клоуни України».

У складі десанту клоунів працюють одесити з Театру юного глядача (Сергій Демченко, Валентин Сальников, Надія Сальникова) і Театру на Чайній (Мілена Компанієць), арт-терапевт Ольга Ковзікова й акторка плейбек-театру «Живе дзеркало» Наталя Шевченко з Харкова.

«Це суперові враження. Мені сподобалось як лікарі і медсестри на нас реагували. Шкода, що ми не можемо приходити кожного тижня. Діти круто реагують на такі дійства, тому хочеться, щоб і в Кропивницькому з'явились лікарняні клоуни», — розповіла після зустрічі з дітьми практичний психолог, тренер раннього розвитку, арт-терапевт Ольга Ковзікова (Клоун КоКо).

Додамо, що лікарняні клоуни працюватимуть у лікарнях обласного центру до кінця фестивалю. Під час зустрічей з дітьми актори використовують ігрові та інтерактивні форми спілкування, аби допомогти їм адаптуватися в лікарні, відволіктися від від неприємних процедур та підготовки до операцій, а також замотивувати дітлахів на правильне виліковування.