«Дніпро-Кіровоград» встановить системи автоматизації та диспетчирезації

У регіональній торгово-промисловій палаті відбулося засідання круглого столу «Модернізаційні проекти Кіровоградської області: проект автоматизації водоканалів».

Про це повідомляється на сайті Кіровоградської ОДА.

У засіданні взяли участь Надзвичайний та Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні пан Марюс Януконіс, який перебуває з робочим візитом на Кіровоградщині, перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко та делегація Консорціуму Consortium UAB «BIS» (Литва) – Interprojekt GmbH LLC (Україна), що реалізовує зазначений проект.

На початку засідання Сергій Коваленко зауважив, що обласне комунальне виробниче підприємство "Дніпро-Кіровоград” співпрацює з Міжнародним банком реконструкції та розвитку в рамках проекту розвитку міської інфраструктури.

Кошторисна вартість цього проекту загалом складає 44,4 млн доларів США. У рамках співпраці планується реалізація ряду субпроектів, у тому числі і проекту "Впровадження системи автоматизації та диспетчеризації ОКВП «Дніпро-Кіровоград». У червні цього року було укладено відповідний контракт з Консорціумом UAB “BIS”(Литва) – Interproject GmbH LLC (Україна). Оціночна вартість зазначеного контракту складає майже 3,069 млн доларів США.

«Реалізація цього проекту дасть можливість підприємству, яке забезпечує половину мешканців Кіровоградщини питною водою, працювати ефективно, а жителям області отримувати якісні послуги», – підкреслив перший заступник голови облдержадміністрації.

Марюс Януконіс у свою чергу зауважив, що зазначений проект є важливим для обох держав, оскільки Литва зацікавлена, щоб підприємства України модернізовувалися, використовуючи для цього усі можливості, зокрема, міжнародну фінансову допомогу. Пан Посол відзначив, що успішна реалізація проекту дуже важлива і для бізнесу в плані покращення інфраструктури, і для населення області, яке отримуватиме якісніші послуги.

Детально про реалізацію проекту «Впровадження системи автоматизації та диспетчеризації» поінформували генеральний директор ОКВП «Дніпро-Кіровоград» Роман Ілик, керівник напрямку проектно-інжинірингової компанії «Сity Interprojeсt GmbH» Євген Кунь та генеральний директор литовської інжинірингової компанії UAB «BIS» Каститіс Буткус.

Проект передбачає розробку та впровадження 4 відповідних систем: автоматизованої системи дистанційного диспетчерського контролю технологічних прцесів, геоінформаційної системи, автоматизованої системи обліку електроенергії, а також автоматизованої системи обліку водоспоживання.

Впровадження зазначених систем забезпечить умови для безперебійної та безпечної експлуатації комплексу об'єктів водопідготовки, водопостачання та водовідведення, а також сприятиме ефективному та раціональному використанню технологічного обладнання. У випадку виникнення аварійних ситуацій системи допоможуть виявляти їх в найкоротший термін, поінформувати про це черговий персонал та мінімізувати час їх усунення.