Навіщо потрібна мотопомпа і як її вибрати?

Головна відмінність мотопомпи від насоса – тип двигуна. Якщо в насосі використовується електричний двигун, то мотопомпа працює на двигуні внутрішнього згоряння. Відповідно, споживає вона бензин, газ або дизель. Ознайомитися з асортиментом мотопомп можна на сайті інтернет-магазину 220 volt.

Перевага подібних пристроїв – автономність і мобільність за рахунок незалежності від електромережі, невеликі розміри.

Область застосування

Мотопомпи призначені для відкачування різного типу рідин, але в основному розраховані на роботу з водою. Конструкція помпи залежить від ступеня забруднення води, з якої вони будуть працювати.

Найчастіше їх використовують для:

  • подачі води;
  • осушення колодязів, басейнів;
  • поливу;
  • осушення затоплених приміщень;
  • осушення затоплених, заболочених ділянок перед початком будівництва.

Використовують їх при інших ситуаціях, коли робота звичайного насоса неможлива.

Як вибрати

Вибираючи мотопомпу, треба відштовхуватися від типу рідини, з якої вона повинна працювати: вода, в'язка або хімічно активна субстанція. Розрізняють мотопомпи:

  • для прісної чистої води або слабозабрудненої частками до 6 мм;
  • для среднезагрязненного частками до 8-15 мм;
  • для густий, сильнозагрязненная частками до 30 мм;
  • для в'язких рідин (має мембранний насос);
  • для хімічно активних субстанцій (робочі поверхні мають антикорозійне покриття).

Установки, призначені для короткочасної роботи, забезпечуються бензиновим двигуном. Такі пристрої мають широкий діапазон потужностей, але вимогливі до якості палива.

Для більш тривалого і частого використання рекомендується брати дизельні мотопомпи. До їх недоліків відносять високий рівень шуму, вартість і велику вагу. Їх вибирають для комерційних, виробничих потреб, тоді як бензинові — для побутових.

Існують газові мотопомпи, які можуть підключатися до магістрального газу або працювати від балонного. За вартістю палива вони вважаються більш економічними, але за рахунок прив'язки до джерела живлення втрачають перевагу в мобільності.

Є варіант використання двопаливної мотопомпи. На бензинову встановлюють газовий модуль, який дозволяє перемикати її з одного джерела живлення на інше.

За продуктивності розрізняють апарати малої (до 30 куб. м/год), середньої (30-60 куб. м/год) і високою (понад 60 куб. м/год) потужності. Перші підійдуть для поливу 5-6 соток землі, другі – аварійного водопостачання ділянки, треті — наповнення або осушення водойм.

Якщо боїтеся помилитися з вибором, рекомендуємо звернутися за консультацією до фахівців магазину 220 Volt.