На Кіровоградщині понад 12 тисяч офіційно зареєстрованих безробітних

Про актуальні питання організації виконання програми зайнятості населення області на 2018—2020 роки йшла мова під час апаратної наради.

Про це повідомляється на сайті Кіровоградської ОДА.

Богдан Стоян, заступник директора обласного центру зайнятості, ознайомив присутніх з прогнозованими показниками програми, зі станом виконання заходів, покладених на обласну служба зайнятості, а також поінформував про ситуацію, що склалася на регіональному ринку праці у січні-червні поточного року.

«Станом на 01 липня цього року чисельність зареєстрованих безробітних складала 12,6 тисяч осіб. Потреба роботодавців в працівниках становила більше 3,1 тисяч одиниць. Навантаження на одне робоче місце в середньому по області – 4 одиниці, в деяких районах області цей показник перевищує і складає 20 одиниць», – зазначив заступник директора.

Частково це пояснюється сезонним характером роботи частини підприємств (в літній період робочі місця укомплектовані, а вакансії відсутні). Таке суттєве навантаження пов’язано з тим, що певна частина робочих місць не є легальними і відповідно їх укомплектування не може здійснюватися державною службою зайнятості, через відсутність інформації про ці вакансії.

Також присутніх було поінформовано про діяльність служби зайнятості області в напрямку забезпечення зайнятості населення у поточному році. Соціальні послуги, що надає служба зайнятості клієнтам, отримували 29,3 тис. осіб, вирішено питання зайнятості 9,6 тисяч осіб, рівень працевлаштування склав 32,8%.

Окремим аспектом доповіді стало питання організації громадських та інших робіт тимчасового характеру.

Враховуючи суспільну значимість організації саме громадських робіт, Богдан Стоян звернувся до голів райдержадміністрацій, міських голів та голів об'єднаних територіальних громад з пропозицією розглянути під час чергових нарад питання щодо організації та проведення таких робіт на відповідних територіях. Звернути увагу на роботу тих органів місцевого самоврядування, у яких з місцевих бюджетів кошти виділені, а роботи реально у першому півріччі поточного року не проводились. Звернути увагу на питанні створення при сільських радах комунальних підприємств, що сприятиме належному проведенню громадських робіт для зареєстрованих безробітних на відповідних територіях.

Заступник директора обласного центру зайнятості зупинився й на виконанні доручення голови обласної державної адміністрації щодо внесення до переліку видів громадських робіт на 2018 рік такого виду як надання допомоги учасникам АТО та сім’ям загиблих учасників АТО. Фактично, такі роботи проводяться тільки Кіровоградським МРЦЗ спільно з Кіровоградською обласною організацією товариства Червоного Хреста України та управлінням соціального захисту населення Кіровоградської РДА. Очікується проведення таких робіт у Гайворонському, Голованівському, Новгородківському та Устинівському районах.

«Сьогодні в області діє 21 підрозділ обласного центру зайнятості: 2 міськрайонні (Кіровоградський та Олександрійський) та 19 міськрайонних та районних філій обласного центру зайнятості. Нарахування допомоги по безробіттю мешканцям області та деякі інші організаційно-господарські функції передані до обласного центру зайнятості, що жодним чином не вплинуло на можливість громадянам отримувати соціальні послуги та допомогу по безробіттю за місцем проживання чи перебування», – продовжив Стоян, зупинившись на питанні реорганізації центрів зайнятості та перетворення їх у сервісні майданчики з надання широкого спектру соціальних послуг.

Окрім вищезгаданого заступник директора обласного центру зайнятості повідомив, що сьогодні в області проходять інформаційні заходи до Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми.