Кіровоградські рятувальники підготували 7 судових позовів щодо призупинення роботи торговельних центрів

У торговельних закладах обласного центру виявили низку порушень пожежної безпеки.

Про це сьогодні, 2 липня, під час апаратної наради у міській раді повідомив начальник Кропивницького міськрайонного відділу УДСНС Валерій Жилін, йдеться на сайті Кропивницької міськради.

За його словами найпоширенішими порушеннями стали недоліки в роботі автоматичних систем протипожежного захисту, що унеможливлює своєчасне виявлення пожежі на початковому етапі. Такі порушення під час перевірки були виявлені у 12 торговельних центрах та об’єктах торгівлі. Ще на 6 об’єктах не встановлені протипожежні двері, а на 8 об’єктах виявили несправні або неналежно утримувані системи внутрішнього протипожежного водопостачання. Також у 15 закладах торгівлі виявлено порушення з утриманням шляхів евакуації.

— За результатами перевірки дотримання протипожежної безпеки керівникам торговельних закладів вручили відповідні приписи, 25 осіб оштрафували, — повідомив Валерій Жилін. — Щодо зупинення роботи 7 торговельних центрів рятувальники підготували судові позови.

Міський голова Андрій Райкович звернувся до керівників управлінь охорони здоров’я та освіти міської ради взяти до уваги висновки зроблені після перевірки протипожежної безпеки у закладах охорони здоров’я та навчальних закладах міста.

Міська влада не рекомендує жителям міста відвідувати ті центри відпочинку та торговельні заклади, де виявили порушення пожежної безпеки.