В Олександрії відкрили гемодіалізний центр (ФОТО)

В Олександрії вперше в її історії з'явився свій гемодіалізний центр.

Його відкрили сьогодні, 4 червня, в Олександрійській районній лікарні, пише «Моя Олександрія».

У відділенні встановили п'ять апаратів штучної нирки, які надала німецька фірма B. Braun Medical Ukraine безкоштовно, на умовах отримання права поставляти для апаратів витратні матеріали (розчини, фільтри). Ще п'ять безкоштовних апаратів фірма поставить до кінця року. Десяти апаратів буде досить, щоб на 100% вирішити проблему черги і забезпечити допомогою всіх хворих Олександрійського госпітального округу. Всі послуги центру будуть безкоштовними за рахунок обласного фінансування.

Ремонт у відділенні гемодіалізу теж провела фірма B. Braun Medical Ukraine за свій рахунок. За неофіційними даними, він обійшовся до 3 млн грн.

Урочисте відкриття відбулося за участю керівництва області та журналістів. Іменинниками свята можна назвати двох людей — головлікаря лікарні Валентину Гарагуля і колишнього голови Олександрійської райдержадміністрації Богдана Куруп. По суті, це вони не побоялися труднощів, не перетворили добру справу в тяганину, і зуміли створити прозорі і сприятливі умови для німецьких партнерів.

Керувати відділенням буде Юрій Петрушевський.

Щоб перші пуски апаратів відбулися без ексцесів, сьогодні олександрійських фахівців приїхали страхувати їх колеги з області.

Голова Кіровоградської обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко на відкритті зазначив, що Олександрійський центр — четвертий в області. Раніше гемодіалізні ліжка мала тільки обласна лікарня. Нещодавно вони з'явилися в лікарні Святої Анни в Кіровограді і в Малій Висці. Тепер — і в Олександрії.

До кінця цього року, за словами Кузьменка, Олександрія і Кіровоград також отримають ангіографи, вартістю по 12 млн грн кожен. Ангіограф — це сучасний комплекс для діагностики та лікування серця та судин. В Олександрії його встановлять в міській лікарні №1.