У суди області направили справи на 93 порушників рибної ловлі

Про результати проведення в області операції «Нерест – 2018» учасників щотижневої апаратної наради поінформувала голова комісії з ліквідації управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Кіровоградській області Тетяна Ціленко.

Про це повідомляється на сайті Кіровоградської ОДА.

Посадовець повідомила, що державними інспекторами Кіровоградрибоохорони у рамках операції «Нерест – 2018» було здійснено 215 рибоохоронних рейдів, під час яких виявлено 229 порушень. Збитки, завдані браконьєрами, є значними.

Так, лише по 22 випадках збитки склали майже 350 тисяч грн. При цьому, у порушників вилучено більше 700 кг риби та 90 заборонених знарядь лову загальною довжиною майже 4,3 тисяч метрів. По 14 випадках відкрито кримінальні провадження. Наразі, органами Національної поліції України в області по всіх цих випадках проводиться досудове розслідування. Ще 91 порушника було притягнуто до адміністративної відповідальності. Загальна сума штрафів склала більше 3,7 тисяч грн. Окрім того, на ринках та стихійних місцях торгівлі вилучено майже 1,3 тонни незаконно виловленої риби.

На сьогодні до судів області направлені справи на 93 осіб, які порушили правила вилову риби. У них було вилучено більше 2,6 тонн риби та 172 заборонених знаряддя лову загальною довжиною 8156 метрів.

Вона також повідомила, що з метою попередження і виявлення фактів незаконного вилову риби у період весняно-літньої нерестової заборони, державними інспекторами спільно з фахівцями державних лабораторій ветеринарної експертизи здійснено перевірки на ринках області стосовно дотримання суб’єктами господарювання правил торгівлі та реалізації свіжої риби. Станом на 25 травня поточного року рейдовими групами на 37 агропродовольчих ринках області проведено 59 таких перевірок. За їх результатами виявлено 6 порушень.

Зокрема, на одному з ринків у місті Світловодську продавали рибу за документами, що не відповідали дійсності. З даного питання відкрите кримінальне провадження, що перебуває на контролі у Світловодському міському відділі поліції.