Область підтримає малий та середній бізнес мільйоном гривень

Директор департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА Ніна Рахуба поінформувала про види і механізми підтримки малого і середнього підприємництва під час щотижневої апаратної наради голови облдержадміністрації.

Про це повідомляється на сайті Кіровоградської ОДА.

Як зауважила посадовець, є різні види і механізми підтримки підприємництва, зокрема, фінансово-кредитна, інвестиційна, ресурсна та інформаційна. Фінансова підтримка може надаватися з різних джерел: за рахунок коштів державного, обласного та місцевих бюджетів, за кошти проектів міжнародної технічної допомоги.

З місцевих бюджетів, за словами Ніни Рахуби, фінансова підтримка надається для реалізації інвестиційних бізнес-проектів. Так, протягом 2016—2017 років на конкурсних засадах було відібрано та через Регіональний фонд підтримки підприємництва в області профінансовано 7 бізнес-проектів на суму майже 2 млн. грн., з яких 1,8 млн грн – кошти обласного бюджету, ще 151,5 тис. грн – це кошти місцевих бюджетів міст Кропивницький і Олександрія, а також Благовіщенського, Долинського і Добровеличківського районів.
Внаслідок впровадження цих проектів створено 21 робоче місце.

На 2018 рік, за інформацією директора департаменту, в обласному бюджеті передбачено кошти на надання фінансової підтримки суб’єктам підприємництва у сумі 1 млн грн, 150 тисяч із яких – на часткову компенсацію відсоткових ставок за кредитами, отриманими підприємцями в банківських установах.