На Кіровоградщині під час операції „Нерест” вилучили понад 2,5 тонни незаконно виловленої риби

У ході операції «Нерест» працівники поліції спільно з представниками держбрибагентства та екоінспекції провели понад 40 рейдів

Про це Новинам Кіровоградщини повідомили у СК поліції Кіровоградської області.

До профілактичних заходів із охорони водних біоресурсів, контролю пересування плавзасобів у місцях нересту водних біоресурсів у нерестовий період, а також виявлення порушень правил рибальства та фактів незаконної реалізації об`єктів тваринного світу з початку відпрацювання залучено майже 3700 поліцейських.

Загалом у рамках проведення операції вже викрито більше 40 порушників. Із них до адміністративної відповідальності притягнуто 29 осіб – за порушення правил використання об`єктів тваринного світу (ст. 85 КУпАП), 7 – за порушення порядку придбання чи збуту об'єктів тваринного або рослинного світу (ст. 88-1 КУпАП) та 2 – за ст. 85-1 КУпАП (виготовлення, збут, зберігання чи реклама заборонених знарядь добування (збирання) об'єктів тваринного або рослинного світу).

Крім того, за час відпрацювання за виявленими фактами незаконного зайняття рибним промислом розпочато 4 кримінальних провадження (ст. 249 КК України).

В цілому у порушників вилучили понад 2,5 тонн незаконно виловленої риби: як поблизу водойм, так і під час продажу особами на ринках, у місцях стихійної торгівлі, на торговельних майданчиках. Також серед вилученого понад 2800 метрів рибальських сіток та 5 плавзасобів.