Індійський Посол та очільник області говорили у Кіровограді про КГЗКОР, економіку та фестиваль

Голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко провів офіційну зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Індія в Україні Манодж Кумар Бхарті, який перебуває в області з триденним робочим візитом.

Мета зустрічі – обговорення перспектив економічного та культурного співробітництва Республіки Індія та Кіровоградщини, повідомляється на сайті Кіровоградської ОДА.

Керівник облдержадміністрації коротко поінформував про економічні можливості області та перспективні напрямки розширення двостороннього співробітництва. Зокрема, Сергій Кузьменко акцентував увагу на тому, що Кіровоградщина – аграрний регіон, де вирощують значний обсяг зернових і технічних культур та активно працюють переробні підприємства.
Зважаючи на це, у перспективі – налагодження співпраці в галузі переробки сільськогосподарської продукції. Голова ОДА також наголосив, що в області потужно представлена галузь сільськогосподарського машинобудування і принагідно запросив пана Посла та підприємців Республіки Індія взяти участь у Міжнародній агропромисловій виставці «AGROEXPO-2018» для налагодження бізнес-зв'язків.

Голова облдержадміністрації звернув увагу Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Індія, що на території Кіровоградщини є значні запаси мінеральних ресурсів, а також розміщено на 90% збудований Криворізький гірничо-збагачувальний комбінат окислених руд – велике промислове підприємство гірничо-металургійного комплексу, яке потребує інвестицій на добудову і введення в експлуатацію. Зважаючи на те, що це підприємство знаходиться неподалік промислового гіганта з виготовлення металопродукції «АрселорМіттал Кривий Ріг», у перспективі вони могли б працювати в комплексі, циклічно. За словами Сергія Кузьменка, індійський інвестор Міттал Лакшмі, компанія якого є власником «АрселорМіттал Кривий Ріг», може бути потенційним інвестором і для Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд. Манодж Кумар Бхарті запевнив, що звернеться до Міттал Лакшмі з пропозицією розглянути перспективу інвестування в КГЗКОР.

Під час зустрічі голова облдержадміністрації та Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Індія обговорили перспективи співпраці і в освітній та культурній галузях.
Зокрема, йшлося про збільшення кількості індійських студентів, які навчаються у вищих навчальних закладах міста Кропивницький, і навчання представників Кіровоградщини в Індії за спеціальними стипендіями, а також про перспективи проведення в нашій області днів Індії (фестивалю індійського кіно, Міжнародного дня йоги, заходів у рамках відзначення ювілею Магатма Ґанді тощо).

На завершення зустрічі Сергій Кузьменко та Манодж Кумар Бхарті обмінялися символічними подарунками.