Лікарські амбулаторії області трансформують у комунальні підприємства

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Про зміни, на які чекає первинна ланка медичної допомоги в рамках реформування, під час апаратної наради проінформував перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко.

Про це повідомляється на сайті Кіровоградської ОДА.

— Оскільки медична субвенція передбачена лише на перше півріччя, тому маємо прийняти рішення про перетворення 21 районного та 4 міських центрів первинної медико-санітарної допомоги з комунального закладу на комунальне підприємство.
Саме процес перетворення дає можливість залишити діючу ліцензію та головного лікаря закладу. Лише після таких змін Центри отримуватимуть кошти від Національної служби здоров'я, — підкреслив посадовець.

Крім цього, керівництву закладів слід визначитись з вибором електронної програми, за допомогою якої вестиметься реєстр пацієнтів, що стартує з 1 квітня.

Також Сергій Коваленко звернув увагу на необхідність підключення лікарських амбулаторій до мережі Інтернет. За його словами, ще не всі заклади забезпечені Інтернет-зв'язком. Зокрема, у Кропивницькому залишились не підключеними 2 амбулаторії, в Олександрії — 1, в Благовіщенському районі — 4, у Бобринецькому — 2, у Гайворонському — 5, у Голованівському – 4, у Добровеличківському — 3, Знам'янському – 5, у Компаніївському — 1, у Маловисківському — 2, у Новгородківському — 2, у Новоархангельському — 3, у Новомиргородському — 4, у Новоукраїнському — 1, в Олександрівському – 5, в Олександрійському – 3, у Петровському — 6, у Світловодському районі – 2, в Устинівському районі – 3. Решта територій, а саме: Світловодськ, Кіровоградський, Вільшанський, Долинський та Онуфріївський райони підключили до Інтернету всі амбулаторії.