Кіровоградщина на 17 місці у рейтингу областей щодо формування ОТГ

Кіровоградщина піднялася у рейтингу областей щодо формування об’єднаних територіальних громад з останнього місця на 17-те.

Про це Новини Кіровоградщини повідомила радниця з питань комунікації Центру розвитку місцевого самоврядування Вікторія Талашкевич.

— Восени минулого року Кіровоградська область була на останньому місці у рейтингу щодо формування об’єднаних територіальних громад, а за результатами року піднялася на шість позицій і нині посідає 17-те місце, — коментує директор Кіровоградського Центру розвитку місцевого самоврядування Олег Яременко. За його словами, дані Моніторингу процесу децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування були оприлюднені днями у столиці – на нараді із керівництвом регіонів під головуванням Геннадія Зубка.

Моніторинг процесу децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування формується за кількома параметрами, у тому числі за таким параметром, як затверджений перспективний план. І тут лише дві області, Рівненська та Кіровоградська, забезпечили перспективні плани, які покривають 100% території областей.

— Важливо, щоб громади формувалися у відповідності до затверджених перспективних планів. Це не заперечує добровільності об’єднання, натомість дозволяє не залишити жодну територію поза реформою і наближує громаду, створену за перспективним планом, до рівня спроможної, — коментує Олег Яременко.