В Олександрії відмінили безкоштовне харчування учнів початкових класів

Сьогодні, 11 січня, в Олександрії виконавчий комітет встановив вартість харчування для вихованців дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів.

Про це йдеться на сайті міськради, повідомляють Новини Кіровоградщини

„Згідно з нормами чинного законодавства, внесені зміни до розміру відсотку батьківської плати за харчування дітей у садочках та відмінили безкоштовне харчування учнів 1-4 класів. Як і раніше, за кошти міського бюджету харчуватимуться діти пільгових категорій: сироти; позбавлені батьківського піклування; з малозабезпечених сімей; батьки яких загинули, поранені або є учасниками антитерористичної операції; діти із тимчасово окупованої території України та зони проведення АТО”, — йдеться в повідомленні.

Вартість харчування у школах складає 10 грн на день; у дитячих садочках – 15 грн; із яких розмір батьківської плати становить 10,2 грн на добу.

Безкоштовне харчування учнів 1-4 класів не передбачене законодавством та є ініціативою міської влади. Оскільки у 2018 році держава недофінансовує вчителів на 11 млн грн і на утримання закладів освіти доведеться виділяти значні кошти з міського бюджету, за погодженням з директорами шкіл відповідну пільгу відмінили.