Епідситуація щодо захворюваності на кір в обласному центрі спокійна

Попри зафіксовані спалахи кору у Києві та на Дніпропетровщині, у Кіровограді епідситуація із захворюванністю населення на кір спокійна.

За офіційною інформацією управління охорони здоров'я, у лікувально-профілактичних закладах міста наразі наявні залишки вакцини від кору з минулорічних поставок, повідомляють Новини Кіровоградщини.

За даними управління, у 2017 році в обласному центрі зафіксували 5 випадків захворювань на кір, що були завезені з інших регіонів. Цього року у місті зафіксували 3 випадки.

За інформацією начальника управління охорони здоров'я Оксана Макарук, вакцинація населення від кору в місті проходить за плановими показниками. Торік щепили 100 % дітей 1-2 років, які підлягають обов'язковій вакцинації, а саме 4 315 немовлят. Окрім того щеплення від кору провели в 2 645 дітей від 6 років, у 2 775 дітей від 7 років, що складає 95,6% від планового показника.

«Епідситуація із захворюванням у місті контрольована. Вакцинація проходить по плану, препарати для щеплень в закладах є, тому приводу для паніки немає. Наголошую, що вакцинація проти кору проводиться до 30 років. Щеплюватися можна навіть в епідсезон чи під час спалахів. Формування імунітету проти кору триває 21 день», — відзначила Оксана Макарук.